Logo

Forum  
Κοινότητα
Forum
Αναζήτηση
Σύνδεθείτε

Συνδεθείτε στο Gyn.gr

Ρωτήστε τους

συνεργάτες μας

για θέματα υγείας

που σας απασχολούν

Δείτε πάνω απο

16.000 απαντήσεις 

απο ερωτήσεις

επισκεπτών

Δείτε προφίλ και κάντε

νέους φίλους!

Δημιουργήστε μια

όμαδα και συμμετέχετε

σε άλλες!

Web counters Απόκρυψη
Επισκέψεις Επισκέπτες
Σήμερα 584 409
Εχθές 791 493
Top Day 26.535
(03/17/10)
28.246
(03/19/10)
Σύνολο 4.704.495 4.640.423
Forum http://www.gyn.gr
Forum
  > Ερωτήσεις Απαντήσεις για το gyn.gr
    > Γυναικολογικά Θέματα
      > ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ
Last Visit:21 Δεκέμβριος 2014 at 22:14:36Συνδεθείτε | Top 10
  Εκτυπώστε  
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ
1 Αποστολέας Μήνυμα

MIKY_37
Amateur Amateur

Πρώτη εγγραφή στις:
29 Οκτώβριος 2007
STATUS:MIKY_37 - Offline
Καταχώρηση 29 Φεβρουάριος 2008 at 10:14:21 
Καλημερα σας,παλι εδω ειμαι για να μου λυσετε και αλλο ενα προβληματακι που εχω με την περιοδο μου.

Το ιστορικο μου θα το ξερετε,νομιζω,θα το πω παλι με δυο λογια για να εχετε μια γενικη εικονα.

Σε τρεις μηνες κλεινω τα 38.Ο συζυγος ειναι 52.Ειμαι καλα στην υγεια μου,δεν εχω παρει ποτε αντισυλληπτικα χαπια η κατι αλλο,πριν ενα χρονο ειχα μια παλινδρομη κυηση 9 εβδομαδων,εγινε αποξεση,και απο τοτε ο κυκλος μου αλλαξε λιγο.Πριν ηταν σταθερος,και μετα απο αυτο κυμαινεται μεταξυ 26-31 μερες.

Εδω και μερικους μηνες που κανουμε παλι προσπαθειες για παιδι ,η περιοδος μου τρελαθηκε.Απο κει που διαρκουσε 4-5 μερες ,,τωρα διαρκει μιαμιση μερα με λιγο αιμα,ομως.

Τον προηγουμενο μηνα ενω ειχα βρει με το τεστ ωορηξισς τις γονιμες μερες και...με τις σωστες επαφες περιμενα να μην εχω περιοδο.Ειχα και πολυ πρισμενο στηθος.

Ειχα αρχισει να ελπιζω,αλλα στην 29η μερα μου ηρθε λιγο αιμα για μια μονο μερα.(για να ειμαι πιο σαφης,μια σερβιετα..οχι γεματη,και ενα σερβιετακι ..λιγο λερωμενο)

Ολα αυτα για μια μερα ,με ελαχοιστους πονους,και λιγο πονοκεφαλο.Και κατι αλλο,εδω και 4 μηνες παιρω απο μονη μου ενα φιλισινε/μερα ετσι προλυπτικα.

Το στηθος σημερα(τριτη μερα αυτου του κυκλου) δεν ειναι πλεον πρισμενο,ειναι κανονικο.

Τεστ δεν εκανα αφου δεν πιστευω να ειμαι εγκυος,ηθελα να παω για χοριακη προχθες οταν ειδα αιμα και ετσι δεν πηγα.Ουτε ψευτοπεριοδος πιστευω να ειναι.

Το προβλημα μου ειναι οτι μειωθηκε τοσο πολυ η περιοδος μου και φοβαμαι μην ειναι προωρη εμηνοπαυση και δεν θα μπορεσω να κανω παιδι.

ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΑΥΤΟ?ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ(εξετασεις..κ.λ.π.)

Υ/Γ.....Να σημειωσω οτι ο ιατρος που με βλεπει δεν θελει να μου κανει εξωσωματικη ουτε σπερματεγχυση,γιατι λεει,οτι ειμαστε πολυ καλα και οι δυο και δεν χρειαζεται.Να προσπαθησουμε,λεει,για τρεις μηνες ακομη,και μετα βλεπουμε.Μαλλον θα μας στειλει για σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγογραφια,. [feu]

Ευχαριστω και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σας.

---------------
:~(

Go Top
Προφίλ - MIKY_37 Αποστολή Mail - MIKY_37

dr.zissopoulos
Expert Expert

Πρώτη εγγραφή στις:
08 Οκτώβριος 2003
STATUS:dr.zissopoulos - Offline
Καταχώρηση 10 Μάρτιος 2008 at 19:44:12 
Αγαπητή    Φίλη!

Για το θεμα της   ξαφνικής υπομηνορροιας:   Επειδή δεν υπάρχει  χρονική συνδεση με την προ ετους αποξεση,  πρέπει να  υποθέσει κανείς,  ότι ο  λογος ειναι  άλλος..  Ισως δνε  ειναι και σημαντικό εμπόδιο..

Τι  θα  ζητουσα  να δώ:  Το παχος του ενδομητριου  μετά  την  πιθανη  γόνιμη περιοδο  (ας πουμε , κατα την 20η  ημέρα )..  Απ'  εκεί  θα εξαρτουσα το  αν   και τι  θα πρέπει  να  δει κανείς ακομη..

Φιλικά

Π.Ζ. [lo]

---------------
Δρ. Παρμενίων Ζησόπουλος
Μαιευτήρ - Χειρουργός - Γυναικολόγος
Κούσκουρα 3, 54622 Θεσσαλονίκη
Go Top
Προφίλ - dr.zissopoulos Αποστολή Mail - dr.zissopoulos
  Εκτυπώστε  

Cookies Απόκρυψη
Κάντε το Gyn.gr αρχική σελίδα στο browser σας

©gyn.gr 2002-2014 - Contact Site Owner - webmaster (a) gyn.gr - Designed with ASP-Nuke community v1.4 SP4
Όροι χρήσης - Προστασία προσωπικών δεδομένων - Προστασία πνευματικής ιδιοκτησίας
Page processed in: 0,7969 seconds.