Logo

Forum  
Κοινότητα
Forum
Αναζήτηση
Σύνδεθείτε

Συνδεθείτε στο Gyn.gr

Ρωτήστε τους

συνεργάτες μας

για θέματα υγείας

που σας απασχολούν

Δείτε πάνω απο

16.000 απαντήσεις 

απο ερωτήσεις

επισκεπτών

Δείτε προφίλ και κάντε

νέους φίλους!

Δημιουργήστε μια

όμαδα και συμμετέχετε

σε άλλες!

Web counters Απόκρυψη
Επισκέψεις Επισκέπτες
Σήμερα 613 488
Εχθές 1.728 1.198
Top Day 26.535
(03/17/10)
28.246
(03/19/10)
Σύνολο 4.639.996 4.597.710
Forum http://www.gyn.gr
Forum
  > Ερωτήσεις Απαντήσεις για το gyn.gr
    > Γυναικολογικά Θέματα
      > ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ
Last Visit:25 Οκτώβριος 2014 at 19:15:10Συνδεθείτε | Top 10
  Εκτυπώστε  
ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ
1 Αποστολέας Μήνυμα

DB
Amateur Amateur

Πρώτη εγγραφή στις:
13 Φεβρουάριος 2006
STATUS:DB - Offline
Καταχώρηση 15 Φεβρουάριος 2006 at 23:38:38 
ΓΙΑΤΡΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ. ΠΡΟ ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΜΙΑ ΟΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΣΤΙΣ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΨΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΡΔΙΑ. ΕΚΑΝΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΕΣΤΡΕΨΕ ΣΕ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ. Ο ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΔΕΙΞΕ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ ΣΤΟ 1,23 ΜΕ ΟΡΙΟ 1,20 ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ Β ΚΑΙ Τ ΛΕΜΦΟΚΥΤΤΑΡΑ 8% ΜΕ Φ.Τ 30%. ΕΧΩ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΗΔΗ ΣΕ 2 ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΕΓΚΥΟΣ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΥΤΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
Στέιλε μου ένα e-mail σε περίπτωση απάντησης (ανενεργό αυτήν την στιγμή) Go Top
Προφίλ - DB

dr.zissopoulos
Expert Expert

Πρώτη εγγραφή στις:
08 Οκτώβριος 2003
STATUS:dr.zissopoulos - Offline
Καταχώρηση 17 Φεβρουάριος 2006 at 00:06:03 
Αγαπητή    Φίλη, 

Ειμαι  γιατρός  old  fashion και πιστευω  πολυ στα επιστημονικά  συγγράμματα της μαιευτικής. Αντιπατρικά  κ.τλ  δεν θα  πολυβρείς εκεί μεσα.    Το  προβλημα της  αποβολής ειναι πολυσχιδες και  κανεις δεν το έλυσε   ακομη απόλυτα  επιτυχώς. (Ετσι κι αλλοιως 10% των  κυήσων  αποβάλλονται στο  πρωτιο 3μηνο,  ότι και   να κανουμε!) . 

Η γνωμη  μου  ειναι,   ότι τοσο με θεραπεια,  όσο και χωρίς αυτή,  η πιθανοτητα  να  παει  η  επόμενη εγκυμοσύνη σου καλα, ειναι περιπου 80-85%.  Καθε στατιστική των τελευταιων  100 ετων, αυτό  λειει.  Οι  προοπιτκες ειναι  λοιπον  καλες!  θα τα  καταφερεις!

Π.Ζ. [lo]

---------------
Δρ. Παρμενίων Ζησόπουλος
Μαιευτήρ - Χειρουργός - Γυναικολόγος
Κούσκουρα 3, 54622 Θεσσαλονίκη
Go Top
Προφίλ - dr.zissopoulos Αποστολή Mail - dr.zissopoulos

DB
Amateur Amateur

Πρώτη εγγραφή στις:
13 Φεβρουάριος 2006
STATUS:DB - Offline
Καταχώρηση 17 Φεβρουάριος 2006 at 17:15:17 
ΓΙΑΤΡΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟΥ ΛΥΚΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΘΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!

Go Top
Προφίλ - DB

dr.zissopoulos
Expert Expert

Πρώτη εγγραφή στις:
08 Οκτώβριος 2003
STATUS:dr.zissopoulos - Offline
Καταχώρηση 17 Φεβρουάριος 2006 at 19:48:20 
Αγαπητή   Φίλη! 

μια γνώμη ζήτησες, την  απαντηση την έδωσα και νομίζω  ότι καλυπτει  σφαιρικά τα  πάντα, ακομη  και την τελευταια αυτή ερωτηση. Κοινως:   δεν  πιστεύω  να μπορεί κανεις να υπολογισει,   πόσο  αυτό  το  στατιστικό  85%  θα βελτιωθει  με την  όποια  θεραπεια.!     Για την  αγωγή  λοιπον   (δεν  γνωριζω  εξ άλλου τι σκοπεύει ν΄ακολουθησει ),  θα ρωτησεις   τον   '' καπετάνιο'' ,  που   φέρει  και την ευθυνη.

Με φιλικούς   χαιρετισμούς 

Π.Ζ. [lo]

---------------
Δρ. Παρμενίων Ζησόπουλος
Μαιευτήρ - Χειρουργός - Γυναικολόγος
Κούσκουρα 3, 54622 Θεσσαλονίκη
Go Top
Προφίλ - dr.zissopoulos Αποστολή Mail - dr.zissopoulos
  Εκτυπώστε  

Cookies Απόκρυψη
Κάντε το Gyn.gr αρχική σελίδα στο browser σας

©gyn.gr 2002-2014 - Contact Site Owner - webmaster (a) gyn.gr - Designed with ASP-Nuke community v1.4 SP4
Όροι χρήσης - Προστασία προσωπικών δεδομένων - Προστασία πνευματικής ιδιοκτησίας
Page processed in: 0,5938 seconds.