Logo

Forum  
Κοινότητα
Forum
Αναζήτηση
Σύνδεθείτε

Συνδεθείτε στο Gyn.gr

Ρωτήστε τους

συνεργάτες μας

για θέματα υγείας

που σας απασχολούν

Δείτε πάνω απο

16.000 απαντήσεις 

απο ερωτήσεις

επισκεπτών

Δείτε προφίλ και κάντε

νέους φίλους!

Δημιουργήστε μια

όμαδα και συμμετέχετε

σε άλλες!

Forum http://www.gyn.gr
Forum
  > Ερωτήσεις Απαντήσεις για το gyn.gr
    > Γυναικολογικά Θέματα
      > ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ
Last Visit:25 Απρίλιος 2014 at 02:07:25Συνδεθείτε | Top 10
  Εκτυπώστε  
ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ
1 Αποστολέας Μήνυμα

DSL 256
Utilisateur Utilisateur

Πρώτη εγγραφή στις:
16 Νοέμβριος 2005
STATUS:DSL 256 - Offline
Καταχώρηση 30 Νοέμβριος 2007 at 18:01:48 
ΓΙΑΤΡΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΙΑ(ΣΧΕΔΟν)ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ ΜΑς(ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ ΜΟΥ),ΑΓΩΝΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΣΑΣ -ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΑΣ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΤΕΛΕΙΤΕ ΕΡΓΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ,ΕΡΓΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 14 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ,ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ(ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ)ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΩΜΑΛΙΑ.ΕΚ ΤΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 11 ΜΗΝΕΣ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΚ ΝΕΟΥ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ

ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΛΟ(ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ),ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ,ΠΑΙΡΝΩ Τ4 ΧΑΠΙ,ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ,ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ,ΜΥΚΟΠΛΑΣΜΑ,ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΟΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ,(ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ),ΜΟΝΟ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΝΚ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΤΡΕΨΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ,ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΥΚΛΟ ΚΑΝΩ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΚΑΙ ΕΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ  ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΖΥΓΩΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΚΥΣΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ.ΑΥΤΗ.ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ,ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΩΣ ΕΠΙΔΡΑ ?(Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΝΙΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ)ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ,ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ,ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΤΑΝ 750 ΓΡ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΠΕΣΕ Ο ΣΑΚΟΣ Ο ΟΜΦΑΛΙΟΣ ΛΩΡΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΟΛΑ ,ΘΕΩΡΕΙ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΤΥΧΑΙΑ ΕΓΚΥΟΣ(ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ),ΜΟΝΟ ΣΚΩΛΗΚΟΙΔΙΤΙΔΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.(ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΣΚΩΛΙΚΟΙΔΙΤΙΔΑ ΒΟΥΛΩΝΟΥΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ)ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΙΔΕΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ Η ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ?

ΚΥΡΙΕ ΖΗΣΟΠΟΥΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΟΛΑ

Go Top
Προφίλ - DSL 256

Dr.chatzigeorgiou
Expert Expert

Πρώτη εγγραφή στις:
09 Οκτώβριος 2003
STATUS:Dr.chatzigeorgiou - Offline
Καταχώρηση 13 Δεκέμβριος 2007 at 00:59:36 
Αγαπητή φίλη,

το άγχος σίγουρα επηρεάζει τις πιθανότητες σύλληψης. Αυτό έχει φανεί και σε πειράματα με πιθήκους. Ο συνηθέστερος μηχανισμός είναι μέσω αναστολής της ωορρηξίας, αλλά φαίνεται πως και όταν συμβαίνει ωορρηξία, υπάρχουν άλλοι, όχι πλήρως διευκρινισμένοι μηχανισμοί.... Σε συνθήκες stress, ακόμα και αποβολή μπορεί να συμβεί - κλασικό παράδειγμα είναι αποβολές σε περιπτώσεις βομβαρδισμού. Θέλω να πω δηλαδή πως θα ήταν σκόπιμο να μην αγνοήσετε το άγχος - το σώμα δείχνει τα δικά του σήματα! Πέραν αυτού, νομίζω πως από τη στιγμή που υπάρχει κάποια υπόνοια, καλό θα ήταν να κάνετε και τη σαλπιγγογραφία.

Φιλικά,

Κ.Χ.

---------------
Δρ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ,
Μαιευτήρας- Χειρουργός Γυναικολόγος.
Διδάσκων ΠΔ 407/80 σε βαθμίδα Λέκτορα,
Δ' Μαιευτική-Γυναικολογική Κλινική Α.Π.Θ., Νοσοκομείο "Ιπποκράτειο"
Θεσσαλονίκης

Ιατρείο: Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, Θεσσαλονίκη. Τηλ. ραντεβού: 2310-227981 (Δευτέρα-Παρασκευή, ώρες 17.30-20.30)    chatzkon@hotmail.com 

Go Top
Προφίλ - Dr.chatzigeorgiou Αποστολή Mail - Dr.chatzigeorgiou
  Εκτυπώστε  

Cookies Απόκρυψη
Κάντε το Gyn.gr αρχική σελίδα στο browser σας

©gyn.gr 2002-2014 - Contact Site Owner - webmaster (a) gyn.gr - Designed with ASP-Nuke community v1.4 SP4
Όροι χρήσης - Προστασία προσωπικών δεδομένων - Προστασία πνευματικής ιδιοκτησίας
Page processed in: 2,3750 seconds.