user_mobilelogo
  1. sonia1978
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου 2018
Καλημέρα.Εχθες ξεκίνησα τα primolut 2πρωι και 2βραδυ για 5μερες για να μου έρθει πάλι η περίοδος.11η ώρα το πρωί και 23 το βράδυ παίρνω τα χάπια.εχθες το βράδυ ήταν εφιάλτης.Μετα από μία ώρα που πήρα τα δύο χάπια μαζί είχα τρομερό πονοκεπονο σαν να ήταν έτοιμο το κεφάλι μου να σπάσει και αρρυθμίες.Ηθελα να ρωτήσω εάν σταματήσω τα χάπια θα μου έρθει η περίοδος κάποια στιγμή;ο γιατρός μου είπε ότι έπαθα ορμονική διαταραχή.ουτε κύστες έχω ούτε είμαι έγκυος.σε προηγούμενο μήνυμα μου έγραψα και τις ορμονολογικες μου εξετάσεις.ευχαριστω
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
 Αγαπητή    Φίλη!
Το  πρόβλημα  σου δεν   λύνεται  βεβαία διαδικτυακά.  Ήδη το σύμπτωμα  που περιγράφεις επιβάλει για  την ώρα  την διακοπή της   αγωγής μέχρι ΄΄νεωτέρας΄΄΄Primolut  είναι  ΄΄αρχαίο ΄΄ σκεύασμα, που δόθηκε  απ΄ όλους μας με διάφορες ενδείξεις,  πάμπολλες  φορές.  Δεν συνέβη  ποτέ  να δω  την συμπτωματολογία  που  περιγράφεις.  Δεν  θα το  ξαναχορηγούσα  στην περίπτωση  σου,  μια  και υπάρχουν  και  άλλες προτάσεις  με  άλλα  προγεσταγονα (έτσι ονομάζουμε σκευάσματα με δράση  παρόμοια  με  εκείνη της  φυσιολογικής προγεστερόνης). Θα  σκεφτεί απ΄ εδώ  και πέρα  ο δικός  σας γιατρός,  πως  θα προχωρήσει.
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου 2018
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.