user_mobilelogo
  1. lana80
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 31 Αυγούστου 2010
Καλημέρα σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα καφέ υγρά.  Εδώ και 8 μήνες παίρνω Yiasminelle.  Σήμερα είμαι στη 14η μέρα του κύκλου και άρχισα να έχω καφέ υγρά.  Αυτό μου έχει συμβεί και σε προηγούμενους μήνες.   Δεν διαρκέι μόνο μία μέρα, αλλά συνεχίζεται.  Δεν έχω οποιοδήποτε πόνο ή άλλα συμπτώματα.  Με παραξενεύει όμως το γεγονός που ενώ παίρων αντισυλληπτικά έχω αυτά τα καφέ υγρά.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Τα καφέ υγρά, οφείλονται στο συγκεκριμένο χάπι, το οποίο είναι χαμηλής δοσολογίας και δεν σε καλύπτει ορμονικά, έχεις όμως αντισυλληπτική κάλυψη.
Επειδή αναφέρεις ότι συμβαίνει τους τελευταίους μήνες, είναι ένα λόγος για να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου για αλλαγή σκευάσματος, μόλις τελειώσει η συγκεκριμένη συσκευασία.
Καμία ανησυχία σχετικά με την αντισύλληψη, εφόσον δεν έχεις παραλείψει κάποιο χάπι.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τρίτη, 31 Αυγούστου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.