user_mobilelogo
  1. μαραθ
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τετάρτη, 05 Δεκεμβρίου 2012
καλησπερα. στις 19/11 ειχα επαφη με το φιλο μου και μετα το τελος της μου ειπε πως επειδη ηταν κουρασμενος νομιζε οτι τελειωσε για πολυ λιγο μεσα μου πριν βγει αλλα και παλι δεν ηταν σιγουρος. το πρωι πηρα αμεσως το ellaone. η πρωτη μερα της προηγουμενης περιοδου μου ηταν 29/10 και ο κυκλος μου ειναι κανονικος 28-30 ημερων. εδω και μια εβδομαδα θα επρεπε να ειχα αδιαθετησει αλλα τιποτα προς το παρον. διαβασα οτι στις παρενεργειες του χαπιου η επομενη περιοδος μπορει ειτε να ερθει νωριτερα ειτε να καθυστερησει αλλα εχω αγχωθει που εχουν περασει τοσες μερες. υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης μετα τη ληψη του χαπιου η η περιοδος μου καθυστερει επειδη ειμαι αγχωμενη; ποτε θα πρεπει να ανησυχησω αν δεν αδιαθετησω;
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Από την συγκεκριμένη επαφή δεν είσαι έγκυος.
Η καθυστέρηση είναι συνέπεια της λήψης του χαπιού.
Αν περάσουν 15 ημέρες καθυστέρησης, χωρίς περίοδο, κάνεις ένα τεστ κυήσεως, για να είσαι ήρεμη και ενημερώνεις το γιατρό σου.
Μην ανησυχείς λοιπόν.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Παρασκευή, 07 Δεκεμβρίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.