user_mobilelogo
admin και 328 επισκέπτες
  1. Muse A
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Δευτέρα, 24 Απριλίου 2017
Καλησπέρα σας κι από εμένα. Είμαι 22 χρονών και πρόσφατα ξεκίνησα τη λήψη αντισυλιπτικών χαπιών. Πήρα το πρώτο χάπι την πρώτη ημέρα της περιόδου μου όπως έλεγαν οι οδηγίες. Να πω επίσης ότι παίρνω τα yasminelle. Είχα δύο μέρες καφέ αίμα με λίγη βλένα και θεώρησα ότι είναι τα τελευταία αλλά σήμερα πέρα από τα καφέ κάποια στιγμή εμφάνισα και ροζ-κόκκινο με λίγη βλένα. Είναι φυσιολογικό; να σταματήσω τη λήψη των χαπιών η να τελειώσω το κουτί και μετά να σταματήσω; Επίσης να πω ότι καπνίζω, περίπου 10 τσιγάρα την ημέρα.. Κοιλιακούς πόνους είχα μόνο στις πρώτες μέρες και ελάχιστους προς μηδαμινούς κατά την 7η ημέρα. όλες αυτές τις ημέρες χρησιμοποιούσα ταμπόν.. ευχαριστώ πολύ. 
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Το  χάπι ειναι  ΄΄μικρό΄'΄ σε περιεκτικοτητα δραστικων  ουσιών  και δημιουργεί  καμία  φορα αυτό το προβλημα ,  μονον στο  πρωτο  κύκλο,.  Θα το δεις  με την ληψη της  δευτερης  συσκευασίας  πως  τα  πας.. Αν  στο  ξαναπροκαλεί (σπάνιο)  θα πρεπει  να πας   σε  ενα   ΄΄μεγαλυτερο ΄΄  χάπι..  Θα  σου πει κι ο  δικός  σου.
Φιλίκά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (Σε σύνταξη.)
Εκάβης 1 4 όροφος Τηλ: (2310) 828594 Fax : Τ.Κ. 54621, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Δευτέρα, 24 Απριλίου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.