user_mobilelogo
Pinkpink , liman , Tati1453 και 225 επισκέπτες
  1. λαλου
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Παρασκευή, 20 Αυγούστου 2010
Καλησπέρα σας,
Τη προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα να έχω πολλά λευκά υγρά και φαγούρα.. και λέω μύκητες λογικό μετά απο διακοπές, το λάθος μου είναι ότι επειδη έλειπε ο γιατρός μου δεν θεωρησα λογικό να τον ενοχλήσω για αυτό και πήρα απο μόνη μου μετά απο 1 εβδομάδα που ξεκίνησαν τα συμπτώματα την κολπική κρέμα lomexin 2% που είχα ήδη απο προηγούμενη εφαρμογή για 2 ημέρες, όπου πρόσεξα ότι είχε λήξει απο τον Απρίλιο και την σταμάτησα.. στο μεταξύ τα συμπτώματα χειροτέρευαν.. εβγαλα εξωτερικά κατι σαν εξανθήματα με έντονο τσούξιμο, κάλεσα το γιατρό μου αναγκαστικά και μου είπε τηλεφωνικά πια χάπια και κολπικά υπόθετα να πάρω (δε ξέρω αν πρέπει να τα αναφέρω) και θα δούμε πως θα παέι, ξεκίνησα τα χάπια και είμαι στο δεύτερο σήμερα, το θέμα είναι ότι δε μπορώ ούτε καν να τοποθετήσω το κολπικό υπόθετο, δεν αντέχω το τζούξιμο, έχει χειροτερέψει πολύ και έχω αγχωθεί πολύ γιατί δε το έχω ξαναπάθει αυτό... δημιουργούν οι μύκητες τέτοια εξανθήματα΄;; Να επισημάνω ότι έχω μόνιμο σύντροφο εδώ και 3 χρονια
Ευχαριστώ
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη!
Εχω την γνωμη,  ότι πρέπει να  σε δει  ο  γιατρός  σου κι  αν  δεν  μπορεί,  ας δει  καποιος   άλλος..Στην αναγκη  σε  εφημερεύον  νοσοκομείο,  ή  σε μία  ιδιωτική γυναικολογικη κλινική... Ειδικά  εκεί, θα βρεις  όλες   τις  ώρες καποιον  γυναικολόγο...
Δεν ξέρω βεβαια   τι σου χορήγησε  ο γιατρός... ..
Η επιδείνωση των ενοχλημάτων πάντως συνηγορεί στο  οτι  δεν πρόκειται για  κολπίτιδα  εκ  μυκητιάσεως..
Το πλέον πιθανό  ειναι να  εχεις  εναν  έρπητα γεννητικών  οργάνων  (έτσι  ακούγεται  από την περιγραφή εξανθήματος  και του έντονου ενοχλήματος  από το κολπικό  υπόθετο )  και κατά δευτερο  λόγο  μια  αλλης  αιτιολογίας κολπίτιδα   (βακτηριαδικής  ή  τριχομοναδικής αιτιολογίας.)
Φιλικά
Π.Ζ.
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
  1. Παρασκευή, 20 Αυγούστου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας
Ο γιατρός μου έδωσε το stabilanol 200mg, και τα κολπικά υπόθετα gyno-Daktarin τα οποία δε ξεκίνησα ακόμα, κατα τη γνώμη σας να τα ξεκινήσω τα κολπικά?
  1. Παρασκευή, 20 Αυγούστου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή   Φίλη!
Αν παίρνεις  Stabilanol  και τα ενοχληματα  παραμένουν   κι επιδεινώνονται, τότε  999 στα 1000  δεν εχεις  μυκητίαση.. Είπαμε τι  πρέπει να κανεις ..
Η χρηση τοπικων  υποθετων  μπορει  να  σε ενοχληασει  ακομη περισσότερο,  όπως και  η ίδια  μου   περιεγραψες...
Κατά   την άποψη  μου  ειναι  πλεονασμός...
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
  1. Σάββατο, 21 Αυγούστου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.