default_mobilelogo
    1. ChristinaLg
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Σάββατο, 03 Σεπτεμβρίου 2011
    Καλησπέρα σας, εδω και 3 μήνες παίρνω τα Qlaira λόγω πολυκυστικών ωοθηκών που μου προκαλούσαν ανωμαλίες στον κύκλο (αραιή εμφάνηση περιόδων ο κύκλος μου ήταν 35-40μερες). Κατά την διάρκεια του 2ου και 3ου πακετου είχα πολύ ακανόνιστο κύκλο παλι, αλλα αυτή τη φορα είχα πολύ συχνή εμφάνιση περιοδων δηλαδή αυτό το μήνα αδιαθέτησα 2 φορες κ ενδιαμεσα απο αυτές τις δυο φορές είχα καφέ υγρα.  Ο γιατρός μου έχει συστήσει να τα παίρνω για ένα εξάμηνο αλλά έχω αγχωθεί λίγο με τον κύκλο μου αυτο τη μηνα και θα ήθελα να ρωτήσω κ την δική σας γνώμη για το αν θα πρέπει να τα συνεχίσω!
    Ευχαριστώ!
     
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή  Φίλη!
    Εχω την άποψη,  ότι  πιθανον  πρέπει να το αλλάξεις...Λεω  ΄΄πιθανον,, επειδη  υπάρχει η απειροελάχιστη πιθανότητα να φταίει κάτι  άλλο.. Πρόκειται   για   σκεύασμα,  που απλά  ΄΄δεν  σου έκατσε΄΄... Συμβαίνει  πολυ συχνά σε σκευασματα,  που  η  περιεκτικοτητα τους  σε  συστατικά  δεν  ειναι  σε ολα  τα χαπια  ιδια,,,Διαφημιζοντια  σαν  πιο ''ελαφρά΄΄,  αλλα   καμία φορα κανουν  αυτά τα  προβληματα ,,   Ο γιατρός θα σου συστησει  καποιο άλλο,   που θα σου ΄΄πάει΄΄ καλλιτερα...
    Φιλικά
    Π.Ζ.
    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. Σάββατο, 03 Σεπτεμβρίου 2011
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.