user_mobilelogo
Woman και 207 επισκέπτες
  1. ChristinaLg
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Σάββατο, 03 Σεπτεμβρίου 2011
Καλησπέρα σας, εδω και 3 μήνες παίρνω τα Qlaira λόγω πολυκυστικών ωοθηκών που μου προκαλούσαν ανωμαλίες στον κύκλο (αραιή εμφάνηση περιόδων ο κύκλος μου ήταν 35-40μερες). Κατά την διάρκεια του 2ου και 3ου πακετου είχα πολύ ακανόνιστο κύκλο παλι, αλλα αυτή τη φορα είχα πολύ συχνή εμφάνιση περιοδων δηλαδή αυτό το μήνα αδιαθέτησα 2 φορες κ ενδιαμεσα απο αυτές τις δυο φορές είχα καφέ υγρα.  Ο γιατρός μου έχει συστήσει να τα παίρνω για ένα εξάμηνο αλλά έχω αγχωθεί λίγο με τον κύκλο μου αυτο τη μηνα και θα ήθελα να ρωτήσω κ την δική σας γνώμη για το αν θα πρέπει να τα συνεχίσω!
Ευχαριστώ!
 
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη!
Εχω την άποψη,  ότι  πιθανον  πρέπει να το αλλάξεις...Λεω  ΄΄πιθανον,, επειδη  υπάρχει η απειροελάχιστη πιθανότητα να φταίει κάτι  άλλο.. Πρόκειται   για   σκεύασμα,  που απλά  ΄΄δεν  σου έκατσε΄΄... Συμβαίνει  πολυ συχνά σε σκευασματα,  που  η  περιεκτικοτητα τους  σε  συστατικά  δεν  ειναι  σε ολα  τα χαπια  ιδια,,,Διαφημιζοντια  σαν  πιο ''ελαφρά΄΄,  αλλα   καμία φορα κανουν  αυτά τα  προβληματα ,,   Ο γιατρός θα σου συστησει  καποιο άλλο,   που θα σου ΄΄πάει΄΄ καλλιτερα...
Φιλικά
Π.Ζ.
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (Σε σύνταξη.)
Εκάβης 1 4 όροφος Τηλ: (2310) 828594 Fax : Τ.Κ. 54621, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Σάββατο, 03 Σεπτεμβρίου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.