default_mobilelogo
    1. gingerpop
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Παρασκευή, 16 Σεπτεμβρίου 2011
    Καλησπέρα,
     
    Έπαιρνα για 1 χρόνο και 4 μήνες μήνες αντισσυληπτικά (yasmin) για καθαρά θέμα αντισυλληψης. Πριν από ένα
    μήνα τα διέκοψα. Το αποτέλεσμα ήταν να βρίσκομαι στην 33η μέρα και να μην έχω περίοδο. Θέμα εγκυμοσύνης
    δεν υπάρχει καθώς δεν είχα επαφές αυτό το μήνα. Τι γίνεται ακριβώς? Υπάρχει περίπτωση να μου έρθει
    περίοδος?
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή Φίλη!
    Η περιοδος θα έλθει, συνηθως συντομα.. Συμβαίνει   μερικες φορές   με την διακοπή του αντισυλληπτικου,  η διαδικασία  του πρωτου  κυκλου να καθυστερεί..
    Επισης: Αν,  πριν από την χρηση των αντισυλληπτικών  ο  κυκλος ήταν  κατά κάποιο  τρόπο ασταθής,   συνηθως επιστρεφει  σ΄εκείνα  που  ήξερε..
    Με τον γιατρο  σου  να  επικονωνησεις,  αν  η  περιοδος  αργησει   κοντά  στον μηνα.....
    Φιλικά
    Π.Ζ
    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. Σάββατο, 17 Σεπτεμβρίου 2011
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.