default_mobilelogo
    1. eviya
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Παρασκευή, 07 Οκτωβρίου 2011
    Γεια σας,
    Εδώ και 9 μήνες περίπου παίρνω αντισυλληπτικά Yasminelle. Την περασμένη Πέμπτη, αντί να πάρω το χάπι μου (4ο χάπι της συσκευασίας) στις 17:00 το απογευμα, το πήρα στις 5:00 το πρωί της επομένης, 12 ώρες αργότερα. Συνέχισα βέβαια να παίρνω κανονικά τα υπόλοιπα χάπια. Μια εβδομάδα μετά (χθες δηλαδή που ήταν πάλι Πέμπτη) και αφού πήρα το 11ο δισκίο της συσκευασίας, συνέβη ένα "λάθος" κατά τη διάρκεια επαφής με το σύντροφό μου.
    Παράλληλα εδώ και 5 μέρες έχω αμυγδαλίτιδα και απο προχθες παίρνω αντιβίωση augmentin. (η οποια μου δημιουργησε ελαφρας μορφης διαρροια).
    Η γυναικολόγος μου μου συνέστησε να μην παρω το χάπι της επόμενης μέρας γιατί σε συνδιασμό με τα αντισυλληπτικά θα μου κάνει κακό.
    Πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;

    Ευχαριστώ..

     
    Κοφινάκος Παναγιώτης
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή φίλη.
    Μην ανησυχείς.
    Συνέχισε να παίρνεις τα χάπια σου καθημερινά και είσαι αντισυλληπτικά καλυμένη.
    Δε θα μείνεις έγκυος.
    Φιλικά
    Π.Κ.
    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
    1. Σάββατο, 08 Οκτωβρίου 2011
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.