default_mobilelogo
    1. rhna
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου 2011
    Καλησπέρα γιατρέ!
    Είμαι 24 ετών και εδώ και δύο χρόνια παίρνα αντισυλληπτικά χάπια yasminelle λόγω πολυκυστικών ωοθηκών. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι με αφορμή κι ένα γυναικολογικό πρόβλημα της μητέρας μου. Συγκεκριμένα έχει ινομυώματα στην μήτρα της. Επειδή μελέτησα λίγο τις αιτίες δημιουργίας τους (αυξημένα οιστρογόνα και κληρονομικότητα) θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως υπάρχει περίπτωση εξαιτίας των αντισυλληπτικών κι επειδή αυτά περιέχουν οιστρογόνα να δημιουργηθούν. Κι επειδή είμαι νέα και θέλω να κάνω παιδιά ανησυχώ πολύ.
    Ευχαριστώ πολύ.
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή  Φίλη!
    Η  χρηση αντισυλληπτικων  δεν προκαλει  εμφάνιση  ινομυωματων...
    Φιλικά
    Π.Ζ
    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2011
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.