user_mobilelogo
  1. sandrathessniki
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2011
Καλησπερα σας,
ειμαι 30 χρονων και παρουσιασα εδω και 2 περιπου χρονια εχω κυστη στην οωθηκη.κανω ανα τακτα χρονικα διαστηματα τις απαραιτητες εξετασεις και αιματολογικες και υπερυχο γεννητικων οργανων..ο γυναικολογος βλεποντας πως δεν ειναι κατι ανησυχιτικο μου εδωσε τα αντισυλυπτικα  χαπια gynofen 35.εχει εδω κ μια βδομαδα που τα παιρνω.παρατηρησα οτι το στηθος μου εχει πρηστει κ ποναει οταν το αγγιζω.μηπως φταινε τα χαπια?για οσο καιρο τα παιρνω τα χαπια θα ποναει κ θα ειναι πρησμενο? περιμενω απαντηση σας.ευχαριστω
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη!
Κατ΄ αρχην ,  δεν  πρέπει  ν΄ανησυχείς..
ολα  τα  χαπια  τουθειδους ειναι δυνατόν   σε καποιεος γυναικες  να  προξενησουν αυτό  το συμπτωμα.
Μαλλον  λοιπον το ενοχλημα  οφειλεται   στο  χαπι  κι  αν  ειναι  τοσο ενοχλητικό,  θα πρέπει  να  μιλησεις  με τον γιατρό  σου.. Υπαρχει  η δυνατότητα  να χρησιμοποιησεις  ενα   άλλο,  με διαφορετικη  συνθεση
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
  1. Παρασκευή, 02 Δεκεμβρίου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.