default_mobilelogo
    1. ath.xk29
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Σάββατο, 05 Μαΐου 2012
    Γεια σας!
    Πριν από 2 βδομάδες περίπου (στις 20/04/12) ξεκίνησα να παίρνω τα yasminelle. Τα παίρνω κανονικά, όπως πρέπει, ωστόσο έχω κάποιες ανησυχίες.
    Η περίοδος μου έπρεπε να είχε τελειώσει στις 26 του μήνα. Σταμάτησε το αίμα όμως από τότε έχω κάτι σαν αίμα στο εσώρουχό μου, κάπως καφετί, όχι πολύ αλλά χρειάζομαι σερβιετάκι. 
    Το θέμα είναι ότι είχα 2 επαφές μέσα στο διάστημα που έπρεπε κανονικά να είχε σταματήσει η περίοδος μου  μέχρι τώρα...
    Κανονικά θα έπρεπε να έχω αντισυλληπτική προστασία αυτό το διάστημα, ε? 
    Και αυτό το καφετί-σαν-αίμα που έχω θα πρέπει να σταματήσει μέσα στους επόμενους μήνες χρήσης του yasminelle? 
     
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Aγαπητή Φίλη!
    Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας  για την  αντισυλληπτική δράση..
    Το Yasminelle  ειναι   ενα   ΄΄μικρό΄΄ χάπι  και  στον  πρώτο  κύκλο   μπορεί  ΄΄εδώ  κι εκεί΄΄   σε κάποιοες   γυναίκες να τα κάνει  αυτα,  χωρίς   να  μειώνεται  η  αντισυλληπτική του δράση..  
    Αν το σύμπτωμα  της  μικροαιμόρροιας  συνεχιστεί   και   στον άλλο  κύκλο, τότε   θα μιλήσεις  με τον γιατρό  σου,  για  να  σου  δώσει   κάτι  ΄΄μεγαλυτερο΄΄..
    Φιλικά
    Π.Ζ
     
    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. Κυριακή, 06 Μαΐου 2012
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.