user_mobilelogo
  1. lana80
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Δευτέρα, 20 Αυγούστου 2012
Καλημέρα σας,
 
Είμαι 32 ετών και εδώ και 3 μήνες παίρνω Gracial λόγω πολυκυστικών.   Γενικά να σας αναφέρω ότι δεν έχω σταθερώ κύκλο.    Τον τελευταίο μήνα πήρα τα Gracial μέχρι την 15η μερα και μετά σταμάτησα όπου και 4 μέρες αργότερα ήρθε η περίοδος μου.  Ο λόγος που σταμάτησα ήταν λόγω παρενέργειων.  Στις 15/8/2012 ήρθε η περίοδος μου και 2 μέρες αργότερα αρχίσα να έχω νυκτερινές εφιδρώσεις.  Αυτό που συμβαίνει είναι λόγω του ότι σταμάτησα το χάπι στο ενδιάμεσο του κύκλου ή είναι λόγω πολυκυστικών;  Φοβάμαι ότι θα κάνω μήνες να δω περίοδο ξανά.  
 
 
Κοφινάκος Παναγιώτης
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Οι πολυκυστικές δεν έχουν σχέση με την εφίδρωση που αναφέρεις, είναι καθαρά συνέπεια των χαπιών και της διακοπής τους, τα οποία έφεραν ορμονικές αλλαγές.
Θα μιλήσεις με το γιατρό σου, ώστε να αλλάξεις σκεύασμα και να έχεις περίοδο, έστω και φαρμακευτικά, κάθε μήνα.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Δευτέρα, 20 Αυγούστου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.