user_mobilelogo
  1. ElliPan93
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2013
Καλησπέρα σας, μόλις εγγράφηκα στην σελίδα σας διότι ανησυχώ για τον κύκλο μου. Από τον Φεβρουάριο του 2012 λάμβανα κάθε μήνα και φυσιολικά αντισυλληπτικά χάπια (έναν χρόνο τα Laurina και μισό τα Yasmin) για λόγους ρύθμισης του κύκλου μου. Τον τελευταίο καιρό ένιωθα πολύ ευέξαπτη και δυσκολευόμουν να μετριάσω τον εκνευρισμό μου, ενώ ταυτόχρονα είχα έντονους πονοκεφάλους και αϋπνίες ώσπου αποφάσισα να διακόψω την λήψη τους (αφού συμπλήρωσα έναν χρόνο όπως πρότεινε ο γυναικολόγος μου). Το τελευταίο χάπι το έλαβα την 24η Αυγούστου όπου στις 28 μου ήρθε η περίοδος, έκτοτε όμως δεν έχω. Να συμπληρώσω ότι έχω το σύνδρομο των πολυκυστικών και ο κύκλος μου (υπό την επήρεια των αντισυλληπτικών) διαρκεί 29 ημέρες.  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Κοφινάκος Παναγιώτης
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Αν δεν τίθεται θέμα εγκυμοσύνης, το πιθανότερο είναι η καθυστέρηση να οφείλεται στις πολυκυστικές ωοθήκες.
Οπότε, θα μιλήσεις με το γιατρό σου, θα κάνεις ένα ενδοκολπικό υπερηχογράφημα και θα πάρεις οδηγίες για να ξεκινήσει η επόμενη περίοδος.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2013
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.