default_mobilelogo
    1. mariposa1991
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2013
    Καλησπέρα! Το πρόβλημα μου είναι το εξής: Έπαιρνα για 3 χρόνια αντισυλληπτικά χάπια (yasmin, yasminelle, qlaira), αλλά λόγω παρενεργειών τα διέκοψα στη μέση τον οκτώβρη...Τώρα όμως έχω εδώ και 3 βδομάδες αίμορραγία που φεύγει και ξαναέρχεται σε μικρές ποσότητες, αλλά δεν σταματάει ποτε και εχω κουραστει! Επισκέφτηκα τον γυναικολόγο μου και μου ειπε να περιμένω 1 μηνα για να κανω ορμονολογικές εξετάσεις, καθώς πιστεύει πως απο τα συνεχόμενα ξενύχτια και τα απότομα κιλά που έχασα έχει χαλάσει ο κύκλος μου! Δε μπορω ομως να συνεχισω ετσι! Τι αλλο μπορω να κανω;;; Περιμενω απαντηση εναγωνιως!
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή Φίλη! Μάλλον   για  απλη διαταραχή  κυκλου προκειται,  που ειτε θα σταμτησει  μονη της,  ειτε  με καποια ορμονικη  αντιμετωπιση  βραχείας διαρκειας.. Ειναι βεβαια  και το θεμα ''ηλικια΄΄,  που δεν το γνωριζουμε..Αλλοιως  θα προσπελαστει εμα προβλημα  σε μία γυναικα  πολυ νέα,  αλλοιως  σε μια των  30 και  περισσοτερων ετων.. Για τις  ορμονικες εξετασεις:  Μπορει κανεις βεβαια  να  περιμενει,  αλλά  το  διαστημα του  μηνός δεν ειναι  και  απολυτως απαραιτητο.. Εν πασει περιπτωσει,  χωρίς  κλινικη γυναικολογικη εξεταση  και διακολπική υπερηχογραφια, απ΄εδώ  δεν μπορουμε να δώσουμε λυση...  Θα δει ο γιατρός σου.. Φιλικά Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου 2013
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.