default_mobilelogo
    1. Germanosnet
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Δευτέρα, 24 Μαρτίου 2014
     
    Γειά σας γιατρέ και πάλι,
    Όπως σας είχα προαναφέρει, εδώ και 3 χρόνια παίρνω τα αντισυλληπτικά DIANA-35. Τα χρόνια αυτά ρυθμίστηκε ο κύκλος μου και έβλεπα κάθε μήνα περίοδο(Τρίτη), διαρκούσε περίπου 6 μέρες και με μπόλικο αίμα. Τις τελευταίες 2 φορές όμως αδιαθέτησα Πέμπτη, για μόνο 3 μέρες και με λίγο αίμα. Είναι μήπως ανησυχιτικό? (δεν θυμάμαι αν σας ανέφερα παλιότερα την ηλικία μου, είμαι 21 χρονών)
    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
     
    Αγαπητή  φίλη,  η  μακροχρονια  λήψη αντισυλληπτικών,  μπορει  να οδηγήσει  σε  μία σχετική  μείωση της εντασης της περιοδου.  Προκειται για φαινόμενο  που αναστερέφεται  με την   διακοπή του χαπιου  και  γι αυτό  δεν είναι κατά κανονα  ανησυχητικό.  Να επικοινωνήσεις   ωστόσο  και με τον γυναικολόγο   σου,  που ελπιζω  να σε βλεπει  τουλαχιστον 1χ  καθε  χρονο,  όπως επιβάλλεται σε παρομοιοες περιπτώσεις. Αν  έχει καιρό   να σε δεί.  ισως  θάπρεπε  να εξεταστείς
    Π.Ζ.
    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. Δευτέρα, 24 Μαρτίου 2014
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.