user_mobilelogo
  1. annamari
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2015
Γιατρε καλησπέρα///ξαναγραφω την ερωτηση μου γιατι εξαφανίστηκε μαλλον λόγω του προβληματος με την σελίδα! Σας ρωτησα λοιπον αν γινεται να περναω κλιμακτηριο ενω παιρνω τα yasmin ...ειμαι 45 χρονων και εχω πολλους ιδρωτες στον υπνο μου..παιρνω ladose εδω και 10 μερες γιατι και η ψυχολογια μου ειναι πολύ χαλια.Τα yasmin τα παιρνω λόγω διαταραχων που ειχα στον κυκλο μου (καφετια υγρα για πολλες μερες) και τωρα με το χαπι ειναι ενταξει ο κυκλος μου. Που μπορει να οφειλονται αυτες οι εφιδρωσεις...ειναι συμπτωματα που εχουν οι γυναικες στην κλιμακτηριο αλλα εγω με το yasmin δεν ξερω αν δικαιολογειται να εχω τετοιες εξαψεις! Σας ευχαριστω πολύ για την πολύτιμη βοηθεια σας εδω και χρονια...!
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη! Εσαι  σε ηλικία  που  κλιμακτηριακες  διαταραχές   κυκλου (αυτό εχεις )   και  κλιμακτηριακά  ενοχληματα ειναι  συχνά.. Το  Yasmin  ειναι  ενα  χαμηλοδοσολογισμενο  σε οιστρογονα  αντισυλληπτικό   κι εχω την άποψη,  ότι   γι αυτό τον λογο  ΄΄ξεφεύγουν΄΄ εξαψεις.. θα το δεις  με  τον γιατρό σου αυτό,  μηπως  ειναι  σκοπιμο να  γινει  αλλαγή  σε καποιο ΄΄ διφασικο  ρυθμιστικό  κυκλου΄΄  - να μην κανω εγω τωρα απ΄εδω υποδειξεις, ειναι  πασιγνωστα αυτά   -  οπότε τα ενοχλήματα   θα εξαφανιστούν εντός ολιγων ημερών. Φιλικά Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
  1. Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2015
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.