user_mobilelogo
Marw , Happy και 262 επισκέπτες
  1. anko9
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Δευτέρα, 07 Αυγούστου 2017
Πριν απο περίπου 1.5 μήνα είχα σεξουαλική επαφή με το αγόρι μου κατά την οποία υπήρξε ανεπιτυχής αντισύλληψη ενώ ήμουν στις γόνιμες μέρες μου (έχω σχετικά σταθερό κύκλο). Μετά απο 5 ώρες πήρα χάπι της επόμενης μέρας και μετά απο 5-6 μέρες παρουσίασα αιμορραγία η οποία κράτησε 8 μέρες και με το που τελείωσε ξαναξεκίνησε για αλλες 3 μέρες ( ήταν και η ημερομηνία που περίμενα φυσιολογικά περίοδο). Τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι αρκετά κουρασμένη, έχω μερικές ζαλάδες και έχω καθυστέρηση 5 μέρες μαζί με πόνους περιόδου. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή να προέκυψε κάποιο άλλο πρόβλημα εξαιτίας του χαπιού;
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή Φίλη!
Το  αίμα,  μετα την λήψη του σκευάσματος,  οφείλεται  στο χάπι... Η διαταραχή  του τρεχοντος  κυκλου.  εμποδισε την σύλληψη  και ειναι  λογικό  η  επομενη περιοδος να  ελθει  εκτος προγραμματος .. Για του λογου  το αληθες΅:  ενα  αρνητικό  τεστ κυήσεως (φαρμακείο)  θα σε καθησυχάσει.
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
  1. Δευτέρα, 07 Αυγούστου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.