user_mobilelogo
C... και 542 επισκέπτες
  1. KATERINA21
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019
Γιατρέ καλημέρα σας,

Είμαι 36 χρόνων με 2 παιδάκια και πριν 10 μέρες ξεκίνησα τα yasminelle προκειμένου να σταθεροποιήσω την άστατη κατα τα άλλα περίοδο μου κατά την διάρκεια του καλοκαιριού.
Αυτό που με απασχολεί είναι πως από την ώρα που τα ξεκίνησα έχω αίσθημα ναυτίας και καφεκόκκινα υγρά - άλλοτε λιγότερα και άλλοτε περισσότερα.

Η απορία μου είναι γιατί ενώ τα συγκεκριμένα αντισυλληπτικά τα είχα πάρει και πέρυσι ίδια εποχή - ύστερα απο οδηγίες του γιατρού μου βέβαια - ξεκινώντας τα ίδια μέρα περιόδου (τρίτη), πέρυσι δεν είχα τίποτα από αυτά και φέτος έχω αυτά τα συμπτώματα ? δε θα ήθελα να αλλάξω σκεύασμα αν δεν είναι απαραίτητο.

Να πω πως δεν με ενδιαφέρει η αντισύλληψη, θέλω απλά ρύθμιση της περιόδου για το διάστημα των 3 μηνών του καλοκαιριου. Υπάρχει περίπτωση τα καφεκόκκινα αυτα υγρά που έχω να σταματήσουν ή θα πάω έτσι 3 μήνες ??? :-)

ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Κοφινάκος Παναγιώτης
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Θα ολοκληρώσεις την συσκευασία και θα τα συνηθίσει ο οργανισμός σου.
Συμβαίνει συχνά με το συγκεκριμένο σκεύασμα γιατί είναι ορμονικά ελαφρύ.
Αν τα συμπτώματα επιμείνουν, θα ενημερώσεις το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.