default_mobilelogo
    1. Eirini
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Σάββατο, 02 Μαΐου 2020
    Καλησπέρα σας. Μετά από κάποια χρόνια θεραπείας με dermestril 50 mg σε συνδυασμό με dufaston 10 mg την 14η μέρα, αποφάσισα να σταματήσω την ορμονική υποκατάσταση. Στις 20 Απριλίου που ήταν να σταματήσω το dufaston έβγαλα και το αυτοκόλλητο dermestril. Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως υπάρχει τρόπος να κόψω σταδιακά την χορήγηση και πως γιατί νομίζω ότι ο απότομος τρόπος φέρνει πολύ άσχημα συμπτώματα (αυπνία, πονοκέφαλο, εξάψεις, κακή διάθεση, πόνο σε γόνατο και δεν ξέρω τι άλλο..) ευχαριστώ
    Ειρήνη
    Κοφινάκος Παναγιώτης
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή φίλη.
    Η απάντηση είναι εξατομικευμένη ανάλογα με το ιατρικό ιστορικό της γυναίκας.
    Θα μιλήσεις με το γιατρό που σε παρακολουθεί.
    Φιλικά
    Π.Κ.
    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
    1. Δευτέρα, 04 Μαΐου 2020
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.