user_mobilelogo
  1. trisha
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Σάββατο, 28 Μαΐου 2011
Καλησπέρα και από εμένα!
Το "θέμα" μου είναι το εξής.. Παίρνω εδω και  2 χρόνια τουλάχιστον τα αντισυλληπτικα yasminelle (και για αντισύλληψη πλεον, αλλά κυρίως λόγω πολυκυστικών & άστατου κύκλου).
Η περίοδος  μου έρχεται ρολόι,συνήθως 4 μέρες μετά τη διακοπή των δισκίων. Στην προ-προηγούμενη περίοδο μου όμως, ξεκίνησα να έχω κάποιες σταγόνες, 1-2 μέρες πριν καν τελειώσω τα χάπια..και εξελίχθηκε στη γνωριμη περίοδο, για περισσότερες μέρες ωστόσο(απο 4 κρατησε σχεδον 7 μερες).
Εκανα εξετάσεις στον γυναικολόγο μου, αλλά δεν είδε κάτι ύποπτο απ'οτι μου ειπε.
Την επόμενη φορά μου ήρθε κανονικά.Αλλα, αυτή τη φορα, έχω πάλι τα ίδια.(τελειωνω αυριο τα χάπια, κ είχα σταγόνες απο χτες).
Να ανησυχησω για κάτι?Θέλω απλά να ξέρω αν είναι κάτι που όντως συμβαίνει, και είναι φυσιολογικο..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κοφινάκος Παναγιώτης
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Μια υπόθεση εργασίας, είναι ότι χρειάζεται μια ολιγόμηνη ξεκούραση ο οργανισμός σου, 2-3 μηνών.
Θα μιλήσεις με το γυναικολόγο που σε παρακολουθεί και ίσως να αλλάξεις και σκεύασμα.
Είναι συνηθισμένα μικροπροβληματάκια αυτά, χωρίς ιατρική αξιολόγηση.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Κυριακή, 29 Μαΐου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.