user_mobilelogo
  1. _mariaa_
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 06 Σεπτεμβρίου 2012
Γεια σας, είμαι νέο μέλος, 27 ετών, και θα ήθελα να ρωτήσω τι επιδράσεις μπορεί να έχει το χάπι της επόμενης μέρας στους φορείς HPV. Ψάχνοντας σε διάφορα site διάβασα ότι μπορεί να βοηθήσει στη δράση του ιού (κάνει συνεργεία με τον ιό) και μπορεί να πυροδοτήσει τον ιό HPV εφόσον έχουμε προσβληθεί από αυτόν. 
Πιο συγκεκριμένα, πριν αρκετούς μήνες, βρέθηκα με τον ιό HPV, μετά από θεραπεία με Laser και αφού πέρασαν τρεις μήνες έκανα το επαναληπτικό τεστ ΠΑΠ το οποίο βγήκε καθαρό. Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο μήνα πήρα το χάπι της επόμενης μέρας (ίσως χωρίς να υπάρχει ανάγκη) και τώρα έχω αγχωθεί αρκετά αν το χάπι της επόμενης μέρας μπορεί να επιδράσει αρνητικά σε σχέση με τον ιό και να υποτροπιάσει. Πλεον, το επόμενο επαναληπτικό τεστ θα το κάνω μετά από εξι μήνες. Θα με ενδιέφερε πολύ να διαβάσω την απόψη σας επί του θέματος.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας!
Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
Συνεργάτης του Gyn.gr
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Τα περι  ΄΄πυροδότησης΄΄  δεν ευσταθουν... Κανε  τους ελεγχους σου,  οπως προγραμματιστηκαν..
 
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Πέμπτη, 06 Σεπτεμβρίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.