default_mobilelogo
    1. dkazant
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Τετάρτη, 05 Φεβρουαρίου 2020
    καλησπέρα σας,
    Πρόσφατα μετά από αγωγή με αντιβίωση Zinadol 500mg για 7 ημέρες εμφάνισα μύκητες. Ο γυναικολόγος μου συνέστησε Pevaryl υπόθετα για 3 μέρες και κρέμα για 7 μέρες. Μόλις τελείωσε η αγωγή άρχισα να νιώθω φαγούρα προς την περιοχή του πρωκτού. Επισκέφτηκα δερματολόγο και μου συνέστησε Azzol-s των 150mg για 4 μέρες και τοπικά μία φορά την ημέρα Τravocort για 5 μέρες. Εξακολουθώ ωστόσο να έχω ενοχλήσεις στο δέρμα προς τον πρωκτό. Μπορώ να βάλω τοπικά κάποια κρέμα ή να πάρω και τα υπόλοιπα χάπια; Επίσης, την επόμενη ημέρα που τελείωσα την θεραπεία με τα χάπια άρχισα να έχω κάποιες διαταραχές στο στομάχι και το έντερο. Μπορεί να έφταιγαν τα χάπια;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Κοφινάκος Παναγιώτης
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντησηPending Moderation
    Αγαπητή φίλη.
    Χρησιμοποίησε δροσερό νερό για πλύσεις στην περιοχή και ουδέτερο αφρόλουτρο.
    Φιλικά
    Π.Κ.
    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
    1. Τετάρτη, 05 Φεβρουαρίου 2020
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    There are no replies made for this post yet.
    However, you are not allowed to reply to this post.