user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

ΓωγωΜ

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 3 χρόνια πριν
  1. ΓωγωΜ
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 02 Δεκεμβρίου 2014
Καλησπέρα σας,  θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με την περίοδο και την διακοπή των αντισυλληπτικών. Έπερνα χρόνια τα αντισυλληπτικά χάπια yasmine για λόγους αντισύλληψης χωρίς να υπάρχει κάποιο γυναικολογικό πρόβλημα, μετά τον χωρισμό μου, αποφασίζω να τα σταματήσω, και αφού τελείωσα τη δισκέτα του Οκτωμβρίου και είχα την περίοδο μου 14-19/10 (αν κάνω κάποιο λάθος θα είναι μια μέρα πάνω μια κάτω), Δεν ξέκίνησα νέα δισκέτα. Αλλά από τότε μέχρι και τώρα δεν μου έχει έρθει περίοδος, έχω κάπου κάπου μερικούς πόνους περιόδου αλλα μέρχι εκεί. Αποκλύω το ενδεχόμενο εγκυμωσύνης καθώς δεν έχει υπάρξει επαφη τον τελευταίο χρονο. Διαμένω στη Βουλγαρία που το συνδέω με το κρύο, και αρχές του Νοέμβρη είχα μια μιρκή περίοδο άχγους με την σχολή μου.  Θα πρέπει μήπως να ανησυχήσω; Θα μπορέσω να επισκεφτώ τον γιατρό μου μετά τα Χριστούγεννα που θα επιστρέψω για γιορτές, αλλά με έχει πιάσει μια ανησυχία. 

Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Το πιθανότερο ότι χρειάζεται χρόνος για να συνηθίσει ο οργανισμός σου τη διακοπή των χαπιών και να επανέλθει ο μηχανισμός της περιόδου. Δεν είναι κάτι επείγον και μπορείς να περιμένεις τις γιορτές για να κάνεις γυναικολογικό έλεγχο και ενδοκολπικό υπερηχογράφημα στο γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τετάρτη, 03 Δεκεμβρίου 2014
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.