user_mobilelogo
  1. mari4
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 12 Ιανουαρίου 2016
Καλησπέρα, είμαι 34 χρονών και παίρνω περίπου 10 χρόνια αντισυλληπτικά λόγω τύπου πολυκυστικών ωοθηκών. Ουσιαστικά μου διαταράσει τον κύκλο με ενδιάμεσες αιμοραγίες, έχω λιπαρό δέρμα και έντονη τριχόπτωση. Μετά από ένα διάστημα 3 μηνών διακοπής των αντισυλληπτικών (κατόπιν συννενοησης με τον γιατρό μου) τα ξανάρχισα και παρατηρώ το εξής. Μετά την περίοδο μου συνεχίζεται ένα ψιλοκαφέ αίμα ή έκκριμα το οποίο είναι μεν λίγο αλλά συνεχίζεται κ μέχρι σήμερα στο 15ο δίσκιο.  Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση? Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Συνεχίζεις κανονικά τα χάπια και συνήθως αποκαθίσταται η κατάσταση από το δεύτερο κουτί και μετά. Φιλικά Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.