user_mobilelogo
  1. Μαίρη.Κ.
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου 2016
Καλημέρα! Από Νοέμβριο 2014 έως Σεπτέμβριο 2015 έπαιρνα τα αντισυλληπτικά χάπια Yasminelle λόγω πολυκυστικών ωοθηκών και αστάθειας κύκλου. Σταμάτησα τη λήψη των χαπιών επειδή μου προκαλούσαν πόνους στο στομάχι και ζαλάδες. Οι δυο επόμενοι κύκλοι μου ήταν στις 34 μέρες. Η τελευταία φορά που μου ήρθε περίοδος ήταν στις 1/12/2015. Τι μπορώ να κάνω έτσι ώστε να μου έρθει περίοδος; Θα ήθελα να ξεκινήσω να παίρνω πάλι χάπια αλλά όχι Yasminelle. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Θα κάνεις πρώτα ένα ενδοκολπικό υπερηχογράφημα για να πάρεις οδηγίες για την περίοδο και μετά θα ξεκινήσεις τα χάπια, σε συνεννόηση με το γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.