user_mobilelogo
  1. Αναστασία97
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Σάββατο, 30 Ιανουαρίου 2016
Προ 10 ημερών ξεκίνησα να λαμβάνω τα αντισυλληπτικα χάπια Yasminelle για πρωτη φορα ,  κάθε μερα μια στάνταρ ωρα. Κανονικά τα ξεκίνησα την πρωτη μερα της περιόδου μου, απο τότε όμως δεν μου εχει τελειώσει το αίμα και δεν ξερω αν ειναι η περίοδος η αίμα απο τις παρενεργειες του χαπιού. Επίσης λίγο μετα απο οταν ξεκίνησα το χάπι ξεκινησα να εχω ναυτίες κάθε μερα και να προσπαθω να κανω εμετό για να νιώσω καλυτερα. Την 6η και την 9η μερα του χαπιού ηρθα σε ελεύθερη επαφή με το αγορι μου και εκσπερματωσε μέσα μου και τις 2 φορές.. οι ναυτίες έχουν γινει πιο εντονες και φοβάμαι μήπως ηταν πολυ νωρίς να αρχίσουμε να εκσκερμάτωνει μέσα μου; Επίσης εχω παρατηρήσει οτι εχει μειωθεί η όρεξη μου για φαγητό και εχω αδυνατισει λιγο. Για ολα αυτα φταίνε τα αντισυλληπτικα; Τι μπορω να κανω για να νιώσω καλυτερα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη! Σε καποιες λιγες  γυναικες,  το αντισυλληπτικό - ενδεχομενως μονον το συγκεκριμενο, ισως  ομως  και άλλα - δημιουργουν  τετοιες παρενεργειες...Θα συνενοηθείς με τον γιατρό οσυ, να σου αλλαξει το χάπι.. Να εμεινες  εκγκυος, το αποκλειω,, Φιλικά Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Σάββατο, 30 Ιανουαρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.