user_mobilelogo
  1. eleni_chris
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 12 Μαΐου 2016
Καλησπέρα σας,  Έχω την εξής ερώτηση: Λαμβάνω τα Yasminelle εδώ και περίπου 2 χρόνια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Για πρώτη φορά αυτό το μήνα ξέχασα το 7ο χάπι της ταινίας το οποίο και πήρα την επόμενη μέρα μαζί με το 8ο. Δεν είχα επαφή την εβδομάδα πριν την παράλειψη. Μετά από 2 ημέρες είχα πολύ ελαφριά αιμορραγία (σταγόνες) έντονου κόκκινου χρώματος και πόνους περιόδου η οποία δεν σταμάτησε ακόμα και σήμερα (6 μέρες μετά). Είναι φυσιολογικό λόγω της παράλειψης του χαπιού; ή θα έπρεπε να επισκευτώ το γυναικολόγο μου; Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη. Θα συνεχίσεις κανονικά και θα ολοκληρώσεις την συσκευασία. Είναι συνηθισμένο φαινόμενο η αιμόρροια από παράλειψη δισκίου, ειδικά στα ελαφριά, ορμονικά, χάπια που παίρνεις αλλά όχι για 6ήμερο όπως το περιγράφεις. Ενημέρωσε και το γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Παρασκευή, 13 Μαΐου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.