user_mobilelogo
  1. Πέτρα
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Παρασκευή, 26 Αυγούστου 2016
Καλησπέρα το τελευταίο καιρό είχα καφέ κίτρινα δυσοσμα υγρά σήμερα γίνανε πράσινα μπορείτε να μου πείτε τι φταίει κ τι μπορώ να κάνω μέχρι να πάω στον γυναικολόγο μου που δυστυχώς λείπει σε διακοπές τώρα. Ευχαριστώ πολύ. Παίρνω δύο μήνες αντισυλληπτικά φταίει αυτό ή είναι κάποια μόλυνση; Επίσης έχω χρόνο προβλημα με μύκητες Ευχαριστώ πολυ
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή Φίλη! Το αντιστυλληπτικο δεν  φταίει.. Απο τα λεγομενα  σου  πρεπει  να  εχεις  μια  κολπιτιδα  κατά βασιν  βακτηριδιακης  αιτιολογιας,  που οπωσδηποτε  θα συνοδευεται  και από παρουσια   μυκητων... Το σωστοτερο  θα  ήταν  βεβαια  μα γινει   μια  μικροσκοπικη εξεταση  νωπου  κολπικου  εκκριματος (μικροβ.  εργαστηριο) ..΅Εννεα στα  10 το προβλημα  διορθωνεται ομως  και τηλέφωνικα..  Ατυχως  -  και/ ευτυχώς για σενα - δεν ειναι  δυνατόν  να προτεινουμε  (γραφε:  να σύνταγογραφησουμε )  το οτιδηποτε  σε γυναικα της  οποιας  δεν  γνωριζουμε  το  αναμνηστικό  της  (το ιστορικο της δηλαδη)  και δεν  την  ειδαμε  ουτε κατ΄ οψη..  Αν  κατι  μας  παει στραβά,  θα εχουμε  προβλημα  και  με  το δικηο σας.. Θα πάρεις  '' τον  δικο σου''  ενα  τηλεφωνο  και  πιστευω  να  λυθεί  το θεμα  σου.. Γυναικολογος χωρίς  ανοιχτό  κινητό, δεν υπαρχει.(ακουω   ότι  υπαρχουν και...αδιάβροχα  κινητά).  Ελπίζω  σε κατανοηση. Φιλικά Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Κυριακή, 28 Αυγούστου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Καλησπέρα. Είναι ο τρίτος μήνας που παίρνω τα yasmin λόγω πολυκιστικων ωοθηκών για ρύθμιση του κύκλου. Το πρόβλημα είναι ότι έχω αιμα λίγο βέβαια σταγόνες σχεδόν ενα μήνα. Τα χάπια γράφουν για αίμα μεταξύ των περιόδων αλλά είναι φυσιολογικό για τόσες μέρες; Ή συμβαίνει κάτι άλλο; Σας ευχαριστώ πολυ
  1. Πέμπτη, 15 Σεπτεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Προφανώς το χάπι   ειναι  ΄΄μικρο΄΄ για  σενα..
Θα  μιλήσεις με τον γιατρό σου για  να σου το αλλαξει
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Τρίτη, 20 Σεπτεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Σας ευχαριστώ πολύ το πρόβλημα είναι ότι του μιλησα κ μου είπε είναι φυσιολογικό
[hr]
[Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος 20-09-2016 20:52:26]:

Προφανώς το χάι   ειναι  ΄΄μικρο΄΄ για  σενα..
Θα  μιλήσεις με τον γιατρό σου για  να σου το αλλαξει
Π.Ζ
  1. Παρασκευή, 23 Σεπτεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 4
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Εν τάξει,  αν  δεν  σ΄ενοχλει,  ας το  δουμε.... θετικά.. 
Η χαμηλη δοσολογία δεν επηρεσζει την αντισυλληψη,  ουτε και τον  ρυθμο του  κυκλου και  η χαμηλη δοσολογια  δεν επιβαρυνει   (ας  το πω  έτσι ) περισσότερο...
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Παρασκευή, 23 Σεπτεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 5
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Σας ευχαριστώ πολύ
  1. Παρασκευή, 23 Σεπτεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 6
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Δευτέρα, 26 Σεπτεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 7
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Καλησπέρα μετά από τρίμηνη λήψη yasmin λόγω παρατεταμένης περιόδου είχα κανονική 1 ή περίοδο μετα το τέλος της θεραπείας. τη δεύτερη φορά όμως μου άργησε τέσσερις μέρες και εχει διάρκεια 14 μέρες και συνεχίζει αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξανά πάρω αντισυλληπτικά ή είναι κάποιο άλλο πρόβλημα;
Ευχαριστώ πολύ
  1. Τρίτη, 15 Νοεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 8
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητη   Φίλη!
Ατυχώς  στην περιπτωση   σου πρεπει   να το δει  γυναικολογος  αποό  κοντά.. Θα  μπορουσε  να  δωσει καποιος και τηλεφωνικά  μια  λυση. αν  σε ειδε  προσφατα,  δηλ  το τελευταιο 2μηνο -  3μηνο..
Εμείς, απ΄ ότι εδω βλεπω,  δεν  ξερουμε  ουτε την  ηλικια  σου.. 
Φιλικα
Π.Ζ 
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 9
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Γεια σας 

28 χρόνων ειμαι μου έχει ξανά συμβεί αιμορραγία γι αυτό μου έδωσε αντισυλληπτικά ο γιατρός για τρεις μήνες αλλά τους δυο είχα συνεχώς λιγο αίμα μέρα πάρε μέρα. Μετά είχα  ένα φυσιολογικο κύκλο χωρίς χαπια  και μετα πάλι τα ίδια αίμα μέρα παρά μέρα σε συνδιασμό με αυξημένα κολπικά δυσοσμα κίτρινο καφέ υγρά(συγνώμη για την περιγραφη).επίσης έχω πόνους χαμηλά στη μήτρα. Θα ακολουθησω τη συμβουλή σας απλά αν μπορείτε να μου πείτε από την περιγραφη μου αν είναι κάτι σοβαρό.
  1. Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 10
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή Φίλη!
Ελα  τωρα, σοβαρό δεν   μπορει  να  ειναι..
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 11


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.