user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

Natasa Foun

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 7 μήνες πριν
  1. Natasa Foun
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2017
Καλησπέρα,
Ξεκίνησα τα yasminelle πριν 2,5 χρόνια λόγω πολυκυστικών, έντονων πόνων περιόδου και ακμής. Κάθε χρόνο κάνω εξετάσεις ορμονικές και αιματολογικές και είναι όλα φυσιολογικά οπότε τα συνεχίζω και για λόγους αντισύλληψης. Όσο καιρό τα παίρνω λοιπόν σταματάω τα χάπια Κυριακή και η περίοδος μου έρχεται Τετάρτη. Το τελευταίο δίμηνο όμως έχω καφέ υγρά (όπως τις τελευταίες ημέρες περιόδου) από το Σάββατο με Κυριακή , πριν ακόμα τελείωσει η ταινία των χαπιών και λίγους πόνους. Tι μπορεί να συμβαίνει; Να τα σταματήσω;
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Το συγκεκριμένο σύμπτωμα δεν είναι λόγος να διακόψεις τα χάπια.
Αν τα παίρνεις συνεχόμενα χωρίς διακοπή για πάνω από έναν χρόνο, ίσως χρειαστεί να κάνεις μία δίμηνη παύση.
Να ενημερώσεις το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.