user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

ΧΡΥΣΑ37

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 1 χρόνο πριν
  1. ΧΡΥΣΑ37
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017
Καλησπέρα σας,
Είμαι στην 8 εβδομάδα εγκυμοσύνης και ο γιατρό μου μου έδωσε από την αρχή utrogestan 200 ( 1 την ημέρα). Το συγκερκιμένο χάπι ( και λόγο ευαισθησίας που προηπύρχε) μου δημιούργησε εκτεταμένο εκζεμα στο πρόσπωπο ( κοκκινίλες ξηρότητα και υγρό). Ο δερματολόγος μου προτεινε daktodor για 3 μερες ( δύο φορές την ημέρα). Θα βλάψει το κύημα ; Να σταματήσω για λίγες μέρες τα utrogestan; 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Η κρέμα δε θα βλάψει το έμβρυο.
Για τη διακοπή ή όχι των χαπιών θα ρωτήσεις το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.