user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

Natasa Foun

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 7 μήνες πριν
  1. Natasa Foun
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 02 Μαΐου 2017
Καλησπέρα σας!
Είμαι 23 ετών και ξεκίνησα τα yasminelle πριν 3 χρόνια εξαιτίας πολυκιστικών και έντονης ακμής, η οποία έφυγε με την λήψη των χαπιών όπως έφυγαν και οι έντονοι πόνοι περιόδου που είχα. Δεν καπνίζω και κάθε χρόνο κάνω εξετάσεις αίματος και ορμονικές κι είναι όλα φυσιολογικά. Τους τελευταίους 3 μήνες της λήψης η περίοδός μου ερχόταν πριν τη διακοπή των 7 ημέρων των χαπιών και πονούσα αρκετά. Τα σταμάτησα με τη συμβουλή του γυναικολόγου μου κι εδώ και 1 μήνα δεν παίρνω. Πήγα για υπέρηχο και συγκριτικά με τον προηγούμενο περσινό υπέρηχο οι πολυκυστικές μου χειροτέρεψαν. Ετσι ο γιατρός μου προτεινε να ξεκινήσω τα labous στην επόμενη περίοδο διαφορετικά θα χειροτερέψω. Ποια είναι η άποψή σας για τα labous; Είναι όσο ελαφρυα είναι τα yasminelle; Με αγχώνει το γεγονός ότι παίρνω χάπια τόσα χρόνια.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Πρόκειται για νέας γεννιάς αντισυλληπτικά.
Να ακολουθήσεις την συμβουλή του γιατρού σου και να τα ξεκινήσεις με την περίοδό σου.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Τετάρτη, 03 Μαΐου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Καλησπέρα σας!
Είμαι στον 3ο μήνα λήψης των αντισυλληπτικών Labous και κάθε φορά 10 ημέρες πριν το τέλος της ταινίας των 21 χαπιών έχω πολλά καφέ υγρά σαν να είναι τελευταίες ημέρες περιόδου. Αυτό το σύμπτωμα μου κρατάει αρκετές μέρες, περίπου 3. Μετά το τέλος της ταινίας η περίοδος μου έρχεται κανονικά 1 με 2 ημέρες μετά τη διακοπή αλλά η ροή είναι υπερβολικά μικρά και κρατάει επίσης 3-4 ημέρες. Τι μπορεί να συμβαίνει? Πάιρνω τα χάπια κάθε μέρα την ίδια ώρα. Είχα τα ίδια συμπτώματα τους τελευταίους μήνες και με τα yasminelle όπως αναφέρω σε προηγόυμενο post. Η γυναικολόγος μου λείπει αυτό το διάστημα και θα ήθελα την άποψή σας αν πρέπει να τα σταματήσω και αυτά.
Ευχαριστώ!! 
  1. Τετάρτη, 19 Ιουλίου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Θα τα συνεχίσεις για τους επόμενους 2 μήνες και αν συνεχιστεί και τον Σεπτέμβριο η αιμόρροια, θα μιλήσεις με τον συνάδελφο που σε παρακολουθεί, για οδηγίες.
Αντισυλληπτικά είσαι καλυμένη πάντως, αν σε ενδιαφέρει, αρκεί να μην παραλείψεις κάποιο χάπι.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 20 Ιουλίου 2017
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.