user_mobilelogo
  1. music.lover
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Κυριακή, 03 Ιουνίου 2018
Καλησπέρα τον Δεκέμβρη ξεκίνησα λόγω ασταθούς κύκλου τα gynofen 35.τα έπαιρνα κανονικά κάθε μέρα την ίδια ώρα.Φετος 4/2 πήρα το τελευταίο κουτί και 12 του ίδιου μήνα ξεκίνησα τα yasmij γιατί δεν άντεχα τις παρενέργειε.29/4 παιρνω το τελευταίο χάπι και 3/5 μου έρχεται περίοδος.Δεν ξαναπηρα τα χάπια γτδεν τα άντεχα και τώρα δεν παίρνω τίποτα.Απο τις 31/5 που περίμενα περιοδο έχω πολύ μικρή αιμορραγία που φαίνεται πχ όταν σκουπιζομαι. Πιάνεται για περίοδος? Είναι φυσιολογικό? Επαφή είχα πριν 5 μήνες τελευταία φορά και αποκλείεται το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Είμαι 1,69 και 78 κιλα
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Aγαπητή Φίλη,
Μας  λείπςι  η  ηλικια...Μας  λειπει ο  λογος  που  πηρες  τοσο καιρό  αντισυλληψη (gynοfen  δρα αντισυλληπτικώς, αν και το δινουμε για την ακμη   και  τυχόν  υπερτρίχωση,  που συναδεύονται   από  καθσυτερησεις   κυκλου.* 
Αν  είχες  διαταραχή  κύκλου με  καθυστρτησεις  από  καιρό, ειναι  λογικό  ότι σταματωντας την αγωγη  θα εχεις τα  ιδια,  οπως πριν.  .Ειναι δηλαδή   σχεδον  δεδομένο  ότι  θα  συνεχλισεις  με την διαταραχη (καθυστερήσεις)  του ρυθμου του  κυκλου..
Εν πασει  περιπτωσει!  Αυτά  που αιτιάσαι  ειναι  συνηθισμένα μετά  από  καπως παρατεταμενες ορμονικες θεραπειες,, Θα  δεις  απ΄εδω  και περα  την εξελιξη  και  θα  το συζητησεις  με τον γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Κυριακή, 03 Ιουνίου 2018
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.