user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

ΜΑΙΡΑΚΙ

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 7 χρόνια πριν
  1. ΜΑΙΡΑΚΙ
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 07 Απριλίου 2011
παιρνω αντισυλληπτικα τα yasminela για λογους αντισυλληψψης και μονο! πριν 2 βδομαδες τα ξεκινησα και τα παιρνω την ιδια ωρα καθε μερα και τα ξεκινησα την πρωτη μερα της περιοδου....της 4 τελευταιες μερες ομως το στηθος μου εχει πριστε αρκετα και εχω συχνα πονους χαμηλα στην κοιλια και λιγο αιμα σε ολη την διαρκεια της μερας....ειναι φυσιολογικο αυτο η κατι συμβανει???
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Τα συμπτώματα που αναφέρεις είναι μέσα στις παρενέργειες των χαπιών, όπως αναγράφεται και στο φύλλο οδηγιών.
Θα συνεχίσεις κανονικά τη λήψη τους και θα περιμένεις την επόμενη περίοδο, στο διάστημα της διακοπής τους.
Αν όλα εξελίσσονται καλά, θα συνεχίσεις με το επόμενο κουτί γιατί συνήθως έχουμε ύφεση παρόμοιων συμπτωμάτων, με το πέρασμα των ημερών.
Αν τα συμπτώματα συνεχίσουν να σε ενοχλούν, θα μιλήσεις με το γιατρό σου.
Αντισυλληπτικά πάντως, είσαι καλυμένη.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Παρασκευή, 08 Απριλίου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.