user_mobilelogo
  1. katnous
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 05 Μαΐου 2011
Καλησπέρα, Ονομάζομαι Κατερίνα, είναι 29 ετών και εδώ και μια εβδομάδα ξεκίνησα το αντισυλληπτικό yasmin, έπειτα από συμβουλή γυναικολόγου για την ακμή που με ταλαιπωρεί. Δεν έχω πολυκυστικές, κανένα πρόβλημα στον κύκλο και σύμφωνα με το τελευταίο παπ και εξέταση, όλα είναι μια χαρά. Από χθες δεν νιώθω καλά. Νιώθω κάψιμο στο στήθος, βάρος, μουδιάσματα στα πόδια και τα χέρια, ζαλάδα. Μήπως πρέπει να το σταματήσω το αντισυλληπτικό? Η γυναικολόγος μου λέει ότι αν ήταν από το χάπι, θα το εμφάνιζα τις πρώτες ημέρες και όχι τώρα. Ο παθολόγος τον οποίο επισκέφθηκα χθες μου είπε ότι δεν βρίσκει κάτι παθολογικό και ίσως φταίει το χάπι. Έχετε αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο? Το yasmin έχει όντως αυτές τις παρενέργειες? Ευχαριστώ, Κατερίνα
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Υπόθεση εργασίας μόνο μπορώ να κάνω, εξ αποστάσεως.
Τα συμπτώματα που αναφέρεις μπορεί να οφείλονται στη λήψη του χαπιού (αναφέρονται στις παρενέργειες στο φύλλο οδηγιών), οπότε αν είναι έντονα θα σε συμβούλευα να διακόψεις το χάπι.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 05 Μαΐου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.