user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

eva769

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 5 χρόνια πριν
  1. eva769
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 08 Νοεμβρίου 2011
Γεια σας,
πριν δύο μήνες έκλεισα τα 35 και στις 2 τελευταίες περιόδους παρατήρησα ότι ο χρόνος της περιόδου μου ελλατώθηκε. Συνήθως διαρκούσε 5-6 μέρες και τώρα διήρκησε 3-4. Επίσης, την τελευταία φορά ξεκίνησε 5 μέρες νωρίτερα. Δεν ξέρω αν τα φάρμακα που πήρα για το συνάχι (amoxil-panadol flu) προκάλεσαν αυτήν την παρενέργεια. Θα πρέπει να ανησυχώ για σημάδια πρόωρης εμμηνόπαυσης? Η περίοδός μου ήταν πάντοτε καλή και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ σοβαρά γυναικολογικά προβλήματα.
Ευχαριστώ
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Μην ανησυχείς.
Ο οργανισμός θα αποκαταστήσει τη διαταραχή αυτήν στον κύκλο σου.
Ασφαλώς και δε μιλάμε για κλιμακτήριο-εμμηνόπαυση, στα 35.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 10 Νοεμβρίου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Ευχαριστώ γιατρέ.
  1. Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2011
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.