user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

Χριστινα_

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 6 χρόνια πριν
  1. Χριστινα_
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2012
Καλημερα γιατρε.
Παιρνω εδω και 16 μηνες περιπου τα αντισυλληπτικα Qlaira.Μεχρι τωρα,δεν ειχα καποιο προβλημα.
Αυτο τον μηνα ομως,δεν ειχα περιοδο,ειχα λιγα καφε υγρα και καφε βλεννα,αιμα μονο λιγες σταγονες.
Ολες οι επαφες αυτο τον μηνα ηταν με προφυλακτικο,ή ελευθερες χωρις εκσπερματωση στον κολπο.Οποτε μου φαινεται αδυνατο,να υπαρχει θεμα εγκυμοσυνης.
Και τον προηγουμενο μηνα,δεν ειχα κανονικη περιοδο,ειχα λιγη ροη.Αλλα τωρα σχεδον καθολου.
Το βραδυ,πρεπει να ξεκινησω τα καινουριο κουτι.
Τι να κανω γιατρε?
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη!
Μια  λυση ειναι   να  παρεις τηλεφωνο τον γιατρό  σου  και να σου χορηγησει καποιο  άλλο αντισυλληπτικο,, Οι γιατροι της σελιδας δεν μπορει να  συνταγογραφησουν τιποτε, σε  γυναικες που δεν εξετασα  οι ιδιοι  καιδνε εχουνδιερευνησει το ιστορικο  τους.
Αν δεν  τον βρισκεις,  να συνεχισεις με το ιδιο χαπι  τωρα  και  ισως την άλλη  φορά αντιδρασεις  με περιοδο,  ή ισως σου το αλλάξει στην  πορεία..
Η  αμηνορροια  μετά απο χρηση αντισυλληπτικού,. οφειλειται στο    ότι τ συγκεκριμενο  χαπι  ειναι  ΄΄μικρο΄΄  για   την συγκεκριμενη γυναικα ('΄΄εκλαϊκευμενη΄΄ εξηγηση, για να ,μην  μακρυγορουμε)..
Να τονίσω:  Η αντισυλληπτική  δραση  του χαπιου, δεν μειωνεται... Λογικά  δεν   μπορει να έμεινες έγκυος..
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Ευχαριστω πολυ γιατρε για την αμμεση απαντηση.
Θα συνεχισω με το ιδιο χαπι,μιας και δεν βρηκα σημερα τον γυναικολογ μου.
ΑΥτο που θελω να σας ρωτησω,ειναι το εξης:Για ποιο λογο με "καλυπταν" για εναμιση χρονο περιπου και τωρα πια δεν αδιαθετησα?Αυτο οφειλεται στην μακροχρονια χρηση του αντιισυλληπτικου?
  1. Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητη  Φίλη!
Οχι , δεν  οφείλεται στην  μακροχρονια  χρηση... ''Μικρά'' χαπια το κανουν  αυτό....Δεν ειναι  εξ  άλλου κατι σημαντικο,  ανησυχει  μονον  την γυναικα.. Ακομη και αυξομειωσεις βαρους  μπορει  να το προακλεσουν..    Να μην το αναλυσουμε τωρα..
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.