user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

stellousi

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 5 χρόνια πριν
  1. stellousi
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Δευτέρα, 26 Μαρτίου 2012
Καλησπέρα σας,
πρίν από 12 ημέρες  μου ήρθε για πρώτη ημέρα περίοδος . Τότε ξεκίνησα και τα αντισυλληπτικά Gracial. Δυστυχώς από την πρώτη ημέρα αισθανόμουν έντονη ναυτία και πόνους στο στομάχι και στο έντερο. Μετά από 5 χάπια , επειδή συνεχιζόταν τα αρνητικά συμπτώματα , αποφάσισα να τα σταματήσω. Η περίοδος μου φάνηκε να τελειώνει την 8η ημέρα. Την 9η όμως ξανάρχισε σαν να ήταν 1η ημέρα. Σήμερα είμαι στην 12η ημέρα και έχω ακόμη αρκετό αίμα. Τι να κάνω; Από χθες άρχισα να παίρνω σίδηρο γιατί ζαλίζομαι. Είναι μέσα στις συνέπειες το να σου ξαναέρθει κανονική απανωτή περίοδος όταν σταματήσεις τα αντισυλληπτικά την 5η μέρα χρήσης;
Σας ευχαριστώ για την έγκαιρη απάντησή σας
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή   Φίλη!
Ναι,  ήταν  αναμενομενο  να συμβει  αυτό...
Με  την  διακοπη του χαιου ξαναεμφανιζεται  αιμα... Βεβαια  δεν   κινδυνευεις  από  αναιμια... Θα  σταματησει  μονο   του..  Τα  ενοχληματα   σου -  ζαλη  τκλ -   ειναι   και  ψυχογενούς    αιτολογιας.  θα  υποχωρησουν   απο τωρα,,
 Μην ανησυχεις..
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.