Quantcast
Forum Ιατρικών απαντήσεων
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

MariaLe

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 5 χρόνια πριν
  1. MariaLe
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 27 Μαρτίου 2012
Καλή σας μέρα,
Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα αντισυλληπτικά και στο τέλος της βδομάδας διακοπής είχα επαφή με τον φίλο μου. Την επόμενη μέρα εμφάνισε κάτι κόκκινα σπυράκια λίγο πιο κάτω από την κοιλιά τα οπόια περιορίζονται σε αυτήν την περιοχή,δεν έχει εμφανίσει κάτι πάνω στα γεννητικά όργανα δηλαδή.Φαίνεται σαν ερεθισμός. Έχω κάνει τεστ ΠΑΠ πρόσφατα και είχα μοναχά κάτι μύκητες για τους οποίους πήρα κολπικά υπόθετα. Υπάρχει περίπτωση να μην έχουν υποχωρήσει ή να επανήλθαν λόγω των αντισυλληπτικών; Τέλος να ρωτήσω, σε αυτήν την περίπτωση, σε ποιόν γιατρό θα έπρεπε να απευθυνθούμε; Σε δερματολόγο ή στο γυναικολόγο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Αν έχει εμφανίσει και ο φίλος σου κάποια σπυράκια, μπορείτε να πάτε και οι δύο σε ένα δερματολόγο.
Αν το πρόβλημα είναι μόνο σε σένα, ο γυναικολόγος σου θα δώσει τη λύση.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 29 Μαρτίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.