user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

stellousi

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 5 χρόνια πριν
  1. stellousi
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2012
Καλησπέρα σας!
Μετά απο χρήση 5 ημερών των αντισυλληπτικών Gracial και λόγω των παρενεργειών που μου προκάλεσαν, τα σταμάτησα. Έτσι έφτασα να έχω αιμορραγία 15 ημέρες. Ο γυναικολόγος μου συνέστησε να πάρω τα Duphaston για 15 ημέρες. Σε μια συζήτηση όμως που είχα με μια φίλη γιατρό άλλης ειδικότητας μου είπε ότι τα Duphaston τα παίρνουν για να έρθει η περίοδος οχι για να σταματήσει. Από εχθές τα έχω ξεκινήσει και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω: Να συνεχίσω να τα παίρνω ή όχι; Φοβάμαι μήπως αν τα σταματήσω και αυτά ξαναέχω πολύ αιμορραγία. Αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας θα με βοηθούσατε πολύ
Ευχαριστώ
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Θα συνεχίσεις κανονικά τα χάπια, όπως σου είπε ο συνάδελφος.
Να γνωρίζεις, πως όταν τα διακόψεις, θα έρθει ξανά περίοδος λόγω διακοπής τους.
Θα είσαι σε επικοινωνία με το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Πέμπτη, 29 Μαρτίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.