user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

Tania84

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 6 χρόνια πριν
  1. Tania84
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Κυριακή, 29 Απριλίου 2012
Καλησπέρα σας!
Είμαι 27 χρονών και κάνω χρήση αντισσυληπτικών Gynofen εδώ και πολλά χρόνια λόγω πολυκυστικών ωοθηκών.Εδώ και ένα εξάμηνο παρατηρώ αιμοραγία στα μέσα του κύκλου μου που κρατάει κάποιες φορές και 3 μέρες.Ο γιατρός μου μου είπε οτι το κάνουν αυτό τα Gynofen ωστόσο ενώ κάνω χρήση πολλών ετών το παρουσίασα μόλις τελευταία.Να αναφέρω ότι πριν ένα μήνα έκανα τεστ παπ το οποίο ήταν καθαρό αλλα ο γιατρός μου είδε δυο ινομυώματα περιμετρικά της μήτρας τα οποία μου είπε οτι πρέπει να τα παρακολουθούμε απλά!Εχω πολλά θέματα όπως βλέπετε!Τι με συμβουλεύετε να κάνω?
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
 
Αγαπητή  Φίλη!
Δεν ειναι   λογικό  με  Gynofen  να  εχεις ενδιαμεσα αιμα... Πρόκειται για  σκευασμα  που χρησιμοποιουμε  εδω  και  50 χρόνι τουλάχιστον   και ξερουμε καλα  τι δεν κανει... Εκτος  κι  αν  ξεχνας κανενα  χαπι,  ή   ειχε διαρροια  τις  προηγουμενες μερες  και δεν απορροφηθηκε .
Θα συνιστουσα, το αργότερο  αν  το συμπτωμα  ξαναφανεί,  μια  γυναικολογικη  εξεταση  τις μερες εκείνες,,,
 
Επειδή   μας  διαβαζει  πολυς κόσμος  (εχουμε  κατα μεσο ορο  περι  τις 130.000  επισκεψεις  καθε  μηνα)  θα  επισημανω  για το  Pap-test: 
Η εξεταση  αυτή  ανακαλυπτει  μονον  80%  των περιπτωσεων  σιβαρών δυσπλασιών  του τραχηλου της   μήτρας  και  80%  των καρκίνων του τραχηλου της  μητρας...
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Δευτέρα, 30 Απριλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.