user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

ath.xk29

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 6 χρόνια πριν
  1. ath.xk29
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Σάββατο, 05 Μαΐου 2012
Γεια σας!
Πριν από 2 βδομάδες περίπου (στις 20/04/12) ξεκίνησα να παίρνω τα yasminelle. Τα παίρνω κανονικά, όπως πρέπει, ωστόσο έχω κάποιες ανησυχίες.
Η περίοδος μου έπρεπε να είχε τελειώσει στις 26 του μήνα. Σταμάτησε το αίμα όμως από τότε έχω κάτι σαν αίμα στο εσώρουχό μου, κάπως καφετί, όχι πολύ αλλά χρειάζομαι σερβιετάκι. 
Το θέμα είναι ότι είχα 2 επαφές μέσα στο διάστημα που έπρεπε κανονικά να είχε σταματήσει η περίοδος μου  μέχρι τώρα...
Κανονικά θα έπρεπε να έχω αντισυλληπτική προστασία αυτό το διάστημα, ε? 
Και αυτό το καφετί-σαν-αίμα που έχω θα πρέπει να σταματήσει μέσα στους επόμενους μήνες χρήσης του yasminelle? 
 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Aγαπητή Φίλη!
Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας  για την  αντισυλληπτική δράση..
Το Yasminelle  ειναι   ενα   ΄΄μικρό΄΄ χάπι  και  στον  πρώτο  κύκλο   μπορεί  ΄΄εδώ  κι εκεί΄΄   σε κάποιοες   γυναίκες να τα κάνει  αυτα,  χωρίς   να  μειώνεται  η  αντισυλληπτική του δράση..  
Αν το σύμπτωμα  της  μικροαιμόρροιας  συνεχιστεί   και   στον άλλο  κύκλο, τότε   θα μιλήσεις  με τον γιατρό  σου,  για  να  σου  δώσει   κάτι  ΄΄μεγαλυτερο΄΄..
Φιλικά
Π.Ζ
 
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Κυριακή, 06 Μαΐου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.