user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

MariaPapas

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 6 χρόνια πριν
  1. MariaPapas
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Παρασκευή, 11 Μαΐου 2012
Καλημέρα, ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί.
Πριν ένα, εναμισι μήνα περίπου είχα κάνει τεστ παπ και τα αποτελέσματα έδειξαν κολπίτιδα και φλεγμονή.  Ο γιατρός μου, μου έγραψε μια ενδοκολπική κρέμα, την climycen και αντιβίωση vibramycin αν δεν κάνω λάθος. Ξεκίνησα την αγωγή ακριβώς μόλις μου τελείωσε η περίοδος, μέσα απριλίου δηλαδή. Γενικά είχα πάντα πολύ σταθερό κύκλο, αλλα αυτή τη φορά έχω μια εβδομάδα καθυστέρηση, πράγμα που μου συμβαίνει πρώτη φορά. Είναι λογικό; Θελω να πω υπάρχει περίπτωση να εχει παίξει κάποιο ρόλο η αγωγή;
 
Ευχαριστώ
εκ των προτέρων.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή φίλη.
Η συγκεκριμένη αγωγή, δεν επηρεάζει την συχνότητα του κύκλου.
Μπορεί η καθυστέρηση όμως να οφείλεται σε πολλούς και διαφορετικούς λόγους.
Αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης, κάνε ένα τεστ κυήσεως καλού κακού.
Αν η καθυστέρηση περάσει τις 15 ημέρες, να ενημερώσεις και το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.
Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
  1. Παρασκευή, 11 Μαΐου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.