user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

eirinik

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 6 χρόνια πριν
  1. eirinik
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 05 Ιουνίου 2012
Καλησπέρα,
είμαι καινούργια στο forum το οποίο το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και εξαιρετικά βοηθητικό! θα ήθελα να αναφέρω κ' εγώ το πρόβλημά μου που αντιμετωπίζω τους τελευταίους δύο μήνες,είμαι 31 χρόνων και κάνω λήψη αντισυλληπτικών (yasmin) από το 2007 χωρίς παύση αλλά και χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τον προηγούμενο μήνα όπου παρατήρησα αίμα,κανονική περίοδο και με συμπτώματα πόνου στην κοιλιά χαμηλά, μιάμιση με δύο εβδομάδες πριν ολοκληρώσω την λήψη των χαπιών (21) και αδιαθέτησα (ξανά) κανονικά όπως είθισται τις εφτά μέρες της διακοπής.Το ίδιο μου συμβαίνει και αυτό τον μήνα, μια εβδομάδα πριν την κανονική περίοδο.Πρέπει να σας πω ότι την πρώτη φορά πήγα στο γιατρό και έκανα υπέρηχο για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο κύησης και δεν είδε κάτι ανησυχητικό και το αιτιολόγησε σε πιθανόν μη καλή απορρόφηση κάποιου χαπιού.Επίσης να σας ενημερώσω ότι συγχρόνως με τα αντισυλληπτικά τους τελευταίους τρεις μήνες λαμβάνω αντιβίωση lamicil για μύκητες νυχιών.Συγνώμη για το μεγάλο μου κείμενο και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη!
Ισως εμποδιζεται   οντως  η  καλη  απορρόφηση του αντισυλληπτικου ..Αυτό δεν  μειωνει  την αντισυλληπτικη   δραση,,, Αν σωτοσο συνεχιζει  και περνα τηνς διαρκειας   της αντιβιοτικής αγωγής , θα σκεπομουν  την  αλλαγη του χαπιου,  με ενα  καπως  ΄΄μεγαλυτερο΄΄... Θα το δει ο γιατρός σου αυτό..
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Παρασκευή, 08 Ιουνίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.