user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

aggelni

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 2 χρόνια πριν
  1. aggelni
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Τρίτη, 03 Ιουλίου 2012
Καλησπέρα. Είμαι 27 ετών. Μετά από τη λήψη κάποιων μηνών yasminelle, στα οποία δεν ανταποκρίθηκε καλά ο οργανισμός μου και αδιαθετούσα πριν την εβδομάδα διακοπής, ξεκίνησα με την προτροπή της γιατρού μου τα Laurina. Είμαι στον τρίτο μήνα και απ ότι βλέπω τα πράγματα έστρωσαν. Τον πρώτο μήνα αδιαθέτησα 2 μέρες πριν την εβδομάδα διακοπής, τον δεύτερο την πρώτη μέρα διακοπής και τώρα τον τρίτο μήνα την τρίτη μέρα. Ελπίζω να στρώσει από δω και πέρα. Πριν τα αντισυλληπτικά, είχα περίοδο με μικρή διάρκεια(1-2 μέρες κανονική ροή και 2-3 τελειώματα) και μικρή ροή. Έχω κάνει γυναικολογικές εξετάσεις, ορμονικές και όλα ήταν καλά. Τώρα με τα αντισυλληπτικά μου είχε πει και η γιατρός ότι μπορεί να μειωθεί, αλλά δεν είναι ανησυχητικό. Το θέμα είναι ότι μειώθηκε η ροή αλλά κρατάει 6-7 μέρες...αλλά όλες με μικρή ροή. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό? 
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Οχι,  δεν  βλεπω προβλημα!
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Τρίτη, 03 Ιουλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Τώρα που αδιαθέτησα πάλι, κανονικά την τρίτη μέρα διακοπής,  είχα λίγο καφέ αίμα την πρώτη μέρα (εχτές δηλαδή), κάποιες φορές αρκετά πηκτό...και σήμερα που είναι κοκκινοκαφέ...είναι λίγο. Κανονικά χρειάζομαι μία σερβιέτα την ημέρα και άμα...αλλά για λόγους υγιεινής αλλάζω. Ανησυχώ μήπως το τόσο λίγο δεν είναι καλό...Είναι φυσιολογικό δηλαδή και οφείλεται στα χάπια? Ξέρω ότι οι κοπέλες που έχουν πολλές μέρες με τα αντισυλληπτικά μειώνεται και δεν πειράζει, μήπως εγώ που είχα ήδη λίγο δεν κάνει να παίρνω?
  1. Τετάρτη, 04 Ιουλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Aγαπητή Φίλη!
Ειναι βεβαιο,  ότι  η  περιοδος  σου  δεν   θα... κοπεί, επειδή παιρνεις το χάπι.!.. Με το αντισυλολητικό η περιοδος ειναι  -  οπως το 'έπαθες  -   μικρότερης εντασης...Δεν υπαρχει λογος διακοπής του  χαπιου..
Αν  ωστόσο η  μικρη ενταση της περιοδου σε ενοχλεί  ψυχολογικά,  μιλησε με τον γιατρό σου, να σου δώσει  ενα  άλλο,  με διαφορετική  ΄συνθεση,  που ισως  θα φέρνει  πιο ΄΄εντυπωσιακή΄΄  περιοδο.
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Πέμπτη, 05 Ιουλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αν είναι λόγω των χαπιών και φυσιολογικό δεν με πειράζει...! Απλά...δεν ήταν μόνο λίγη η ποσότητα...ήταν και περίεργη. Καφέ αίμα πηκτό, κομμάτια. Αλλά θα συνεχίσω για να δω και τον άλλο μήνα! Σας ευχαριστώ πολύ...!!! :)
  1. Πέμπτη, 05 Ιουλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 4
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Παρασκευή, 06 Ιουλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 5


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.