user_mobilelogo
Φόρτωση ... Σύρετε το εξώφυλλο για επανατοποθέτηση

NTINA1980

  Registered Users Τελευταία εμφάνιση, 4 μήνες πριν
  1. NTINA1980
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Πέμπτη, 19 Ιουλίου 2012
Γιατρέ Καλησπέρα,
 
Είμαι 30 ετών, αδιαθέτησα στις 19 μέρες και το αίμα δεν σταματούσε ενώ ήταν πολύ μεγάλη η ποσότητα του αίματος, τόση που με τρόμαζε. Μίλησα με το γιατρό μου την 7η μέρα της αιμμοραγίας και μου είπε να πάρω τα Primolut για δέκα μέρες ένα τη μέρα...
 
Δυστυχώς, μου έφερε τρομερή ανυχηχία το φάρμακο και ψυχολογικές διακυμάνσεις και το σταμάτησα την 8η μέρα μην αντέχωντας να πάρω άλλλο... έτσι 2 μέρες μετά τη διακοπή μου ήρθε ξανά περίοδοσ και σήμερα τέταρτη μέρα το αίμα δεν μειώνεται.. και αρχίζω και ανυσηχώ... Ο γιατρός είναι στο εξωτερικό και δεν μπορώ να τον βρώ και έχω τρομάξει..
 
Να τονίσω εδώ ότι πρίν 2 μήνες έιχα κάνει παπ και κολποσκόπηση (είχα κάνει επέμβαση για HPV το μάρτιο και όλα ήταν πολύ καλά) ενώ τον Μάρτιο είχα κάνει υπέρυχο και ορμονικές εξετάσεις και ήταν επίσης όλα εντάξει...
 
Πού μπορεί να οφέιλεται αυτό? Θα σταματήξει το αίμα γιατί δεν αντέχω να ξαναπάρω τισ ορμόνες, με τρελλάνανε κυριολεκτικά...
 
Ευχαριστώ
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή  Φίλη!
Αν  αυτό το ...δευτερο    το αίμα  δεν  σταματησει  σε 10 μερες, πρέπει να   σε  δει γυναικολογος.. Εστω  και ενας άλλος,  αν λείπει   ο δικός  σου.. .
Φυσικά δεν   εχει   να   κανει με την ιστορια του HPV...
Φιλικά
Π.Ζ
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2012
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.