user_mobilelogo
  1. natmaz
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου 2010
Καλησπέρα και πάλι γιατρέ!
Βρίσκομαι αισίως στο τέλος της 9ης εβδομάδας και μέχρι τώρα έχω καταναλώσει τα εξής: mucosolvan, sudafed, actifed, amoxil (λαρυγγίτιδα πριν μια βδομάδα), dactacort, gyno - dactarin (μυκητίαση καπάκι), betaisodona throat spray, panadol (από σήμερα ίωση και βλέπουμε). Συν ότι σήμερα για 2 ώρες ήμουν με 38 πυρετό στη δουλειά. Υπάρχει περίπτωση η συσσώρευση τόσων χημικών στον οργανισμό μου να κάνει κακό στο έμβρυο ειδικά στη φάση που βρίσκομαι; Είδα τη γιατρό μου λίγο ανήσυχη και ανησυχώ και γω.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Αγαπητή Φίλη!
Τα συγκεκριμενα  σκευασματα δνε  θα  με  απασχολούσαν...
Σημαντικό:  λεγεται ,  ότι  υψηλες  θερμοκρασιες   στην  κύηση,  που  διαρκουν πανω από 2  ωρες,  μπορει να  εχουν  επιπτωσεις στην  πορεία της  (αποβολή)..
Υψηλη θερμοκρασία=  πανω  από 38,5 !
Φιλικά
Π.Ζ.
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 1
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
Γιατρέ,
ευτυχώς ο πυρετός μου δεν ήταν ψηλός (37.8) και ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρω κι άλλα φάρμακα. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την καθησυχαστική σας απάντηση.
  1. Δευτέρα, 27 Σεπτεμβρίου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 2
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation

Π.Ζ.
Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων. Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (2310) 279-272 Fax : (2310) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: [email protected]
  1. Τετάρτη, 29 Σεπτεμβρίου 2010
  2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
  3. # 3


There are no replies made for this post yet.
However, you are not allowed to reply to this post.